Ладнайте шпаківні

Нарешті настала весна — пора, коли оживає природа, дерева, тварини прокидаються після зимової сплячки, а птахи прилітають з теплих країн і радують нас своїм співом.

Пам’ятаючи про те, що в цю пору нашим пернатим друзям не вистачає корму і місць для укриття, багато хто з любителів природи вивішують на деревах будиночки для птахів — шпаківні. Птахи в них влаштовують гнізда і виводять пташенят. Так чому б не допомогти нашим пернатим друзям і не зробити шпаківню своїми руками!
Днями працівники нацпарку разом з учнями Сколівської ЗЗСО №3, в рамках співпраці провели екологічний урок на тему: "Перелітні птахи України". Діти уважно слухали інформацію та розказували свої історії пов'язані з птахами. Після чого розвішали шпаківні у парку, на екологічній хвилинці школярі розказували про те, як люди повинні ставитися до птахів, що можна робити і чого не можна. З розповіді фахівців нацпарку учні дізналися, з якого ж будівельного матеріалу будують свої чудові будиночки пташки і яких шедеври від птахів можна очікувати.

Хатинки для птахів забезпечують їх безпеку, адже хижаки (ворони, сороки, яструби, дятли, куниці, кішки) можуть легко дістатися до гнізда і з’їсти пташенят. А ще штучне гніздування регулює чисельність птахів в період гніздування, а осілі птахи використовують їх також для ночівлі та схованки в непогоду.
Турбота про пернатих друзів – це не тільки екологічна проблема, адже птахи це частинка нашого життя, нашої культури, отож, шануймо наших пернатих друзів і дбаймо про їхні оселі.

Іванна Іваникович,
провідний фахівець