Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Квітнуть орхідеї

Літо – саме той час, коли на теренах НПП «Сколівські Бескиди» активно квітують вишукані представники родини Орхідних, які занесені до Червоної книги України. На нашій території на даний час обліковується 21 представник даного виду. Зокрема, зараз можна помилуватися цвітінням неймовірних орхідей – коручка болотна.

Кожна особина має кілька прямих стебел блідо-зеленого або рожевуватого кольору, у верхній частині злегка опушених. Листки ланцетні. Нижні завдовжки 10-20 см, верхні — дрібніші. Квітки до 2,5 см завдовжки, звислі.

Коручна болотна надає перевагу заторфованим долинам річок, улоговинам, заболоченим схилам з мокрими і сирими торфовоболотними ґрунтами. Стійка до морозів, але чутлива до висихання ґрунту: за недостатнього зволоження утворює низькі рослини з невеликою кількістю квіток.
Запилюється осами, джмелями, мурахами, рідше відбувається самозапилення. Для приваблення запилювачів квітка виділяє п'янкий нектар. Комаха після відвідин декількох квіток не здатна до польоту, а лише повзає, переносячи пилок.
Багаточисельні факти свідчать про те, що більше половини видів орхідей скорочують свою чисельність, причому деякі знаходяться на межі зникнення. На скорочення їхньої чисельності можуть впливати зміна середовища та безпосереднє знищення заради букетів. Тож цінуймо та бережімо красу нашого краю!

Науковий відділ
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт