Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Корисний продукт – чорниця

Чорниця являє собою чагарник заввишки 10-30 см з дерев’янистим стеблом і гладеньким блискучим листям. Зростає в Майданському лісництві в урочищах «Манмансталь», «Семенів», «Слобода».
Кінець липня -пора масового дозрівання плодів. Характерні ознаки спілої ягоди: чорний колір з синім відтінком, червоно-фіолетова, кисло-солодкою м’якоттю. В них міститься різноманітний склад мікроелементів, фруктоза, органічні кислоти.

Чорниця має лікувальні властивості, під час війни її заготовляли у великих кількостях, як одну з найбільш цілющих ягід. Завдяки високому вмісту корисних речовин ягоди застосовують при розладах шлунково-кишкового тракту, захворюваннях кишечника, при дизентерії. Вживання чорниці знижує згортання крові, попереджує утворення тромбозів і виникнення інфаркту міокарда. Чорниця посилює гостроту зору і зменшує втому очей, допомагає вилікувати екземи, опіки, лишаї, сприятливо діє на шкіру обличчя.

Сезон чорниць в самому розпалі, тому не забуваймо про культуру поведінки в лісі, бережне ставлення до природи, остерігайтеся змій та дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Василь Головчанський
помічник лісничого Майданського лісництва

Коментарі