Коростів туристичний

Слово до читача

Сколівські Карпати... Найкращі гори серед навколишніх гір. Живе втілення справжнього дива. Могутня краса. її не передати фарбами, співами, її не описати. Та й зайве це. Тут треба бути, бачити. Дихати чистим повітрям, настояним на духмяному різнотрав'ї, живиці, чебреці, солодких золотих межах. Зупинитись у глибоких долинах, зворах, де в сизих туманах царює блаженна тиша, недоторканна первозданність, прохолода і свіжість. Вслухатись у вічну музику гримучих потоків, що, перестрибуючи через каміння, біжать у Бутівлю, Панасівку, вниз, у вічність. Стояти на рівні пташиного польоту, десь у підніжжі Парашки, і в якомусь дивовижному екстазі зачаровано спостерігати, як високі гори, пишно вбрані в оксамитову зелень, розчиняються у сонячній позолоті. Тут небесна оболонь так близько, здається, - на віддалі простягнутої руки. Звідси добре видно нерукотворну красу гір, а навпроти - в голубому серпанку - стрийську рівнину, найкраще чути гімн природи. Коли сутеніє, сюди приходять тіні наших давніх предків. Тут полонинський дужий вітер верхами досі розносить тужливий гомін про смуту минулих княжих літ від Святослава, Парашки.

А в долині серед гір лежить село Коростів. Проти сонця різними барвами виграють статні оселі, оздоровниці, заклади туризму й рекреації. Праворуч битого шляху до Європи - рибне господарство, у дзеркальних ставках якого розрізає прозору воду золотиста царівна форель.

Важко стриматися, щоб не посидіти в життєдайній тіні смерек, не посмакувати самобутніми королівськими стравами, вареними, печеними на живому вогні із дров, "привезених із найгустіших дібров".

Коростів - рідне село Ігоря Бугрія - автора пропонованого путівника. Тут його родинне коріння, прах предків, рідних, дорогих. Ігор Бугрій - літописець Коростова, поет. Лише він із синівською любов'ю опоетизував його, свою малу батьківщину. З любові оволодів тою силою, великим даром... Він вміє казати... Чує, як рідна земля говорить; що каже наше небо, сонце і вітер. Ігор Бугрій десятки років іде до коростівських джерел, працює в архівах, сховищах, музеях і з трудом "дивнії звідти перли виносить". Щирий трудівник, подвижник, сотні кілометрів від села до села пройшов, сотні світлин пам'яток історії, природи, церков, дзвіниць Сколівщини на високому мистецькому рівні сам виготовив. Завжди з тими ж любов'ю та синівським обов'язком пише про своє рідне село, для села та історії, лагодить книжки.

Він щиро запрошує Вас до Коростова, якому подаровано" найдивовижніші, незрівнянні за красою краєвиди. Лише тут Ви наберетеся незабутніх вражень, доброї енергетики, - будете краще себе почувати у здоров'ї.

Теодор Витвицький,
голова Сколівського районного НКТ "Бойківщина"

<<< назад | на початок | вперед >>>