Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


КОНКУРС НА КРАЩУ ПАСХАЛЬНУ ПИСАНКУ


В рамках виконання програми про «Збереження етнокультурної спадщини на території НПП «Сколівські Бескиди» оголошується конкурс на кращу пасхальну писанку. Писанка, як символ весняного відродження природи, відома багатьом народам світу. Історія писанок сягає в далеке минуле. Християни, які перейняли звичай писати писанки, побачили в них знак воскресіння й вічного життя. Писанка стала символом радості, всепрощення й великоднього привіту. Мудрі представники старшого покоління кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка — це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, й вода з рибами, і древо життя з оленями й птахами, й засіяне поле, і триверхі церкви — усе це вимальовано в певному порядку для того, щоб підтримувати лад та рівновагу і в нашому, великому світі.
Організатори конкурсу: Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, національний природний парк «Сколівські Бескиди», відділ освіти, молоді та спорту Сколівської міської ради та відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської сільської ради.

Головною метою конкурсу: збереження українських традицій; пошук і підтримка талантів серед шкільної молоді; розвиток декоративно-прикладного мистецтва.
Основними завданнями конкурсу є:виховувати повагу до традицій і звичаїв українського народу; формувати інтерес до історичного минулого, його легенд та вірувань; прищепити любов до народного мистецтва (писанкарства); виховувати естетичний та художній смак, любов і повагу до рідної культури; розвивати учнівську творчість і фантазію.
На конкурс подаються писанки, виконані традиційним способом (за допомогою воску і фарбників на видутому яйці або на дерев′яних основах). Писанки, виконані в інших техніках на конкурс прийматися не будуть
У конкурсі передбачено 2 вікові категорії 1-6 класи і 7-11 класи Виконавці найкращих великодніх писанок будуть нагороджені грошовими преміями в кожній номінації:
1-6 клас (1 місце – 250грн; 2 місце – 200 грн; 3 місце – 150 грн) ,
7-11 клас ( 1 місце – 300грн; 2 місце – 250 грн; 3 місце – 200 грн).

Писанки, подані на конкурс, поверненню не підлягають і будуть використані для популяризації українських традицій та звичаїв в еколого-просвітницькому центрі Бутивлянського лісництва.
До участі в конкурсі запрошуються учні шкіл та вихованці гуртків Сколівської міської ради та Козівської сільської ради.
Кінцевий термін подачі писанок на конкурс 22 квітня 2021 року. Підведення підсумків 23 квітня 2021 року.

Іванна Іваникович,
провідний фахівець
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі