Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Комунікація та подолання конфліктів на прикладі великих хижаків в Українських Карпатах

Під такою назвою, з 28 по 30 травня, проходив тренінгу в м.Яремча Івано-Франківської області, який проводив WWF України разом з Інститутом конфліктології Німеччини “Elmauer managing consensus”.


Великі хижаки (ведмеді, рисі та вовки), поширені в Україні. І хоча, вони мешкають в дикій природі, часом зустрічаються з людиною. І такі зустрічі можуть призводити до конфліктів, в результаті яких страждають люди, їхнє майно чи худоба, або ж самі тварини. Також, мешканці територій, де поруч трапляються ведмеді, рисі чи вовки не знають, як реагувати на присутність хижаків, і часто мають до них вкрай негативне ставлення.
Тренінг проводили спеціально підготовлені фасилітатори та медіатори, які пройшли навчання від Інституту конфліктології “Elmauer managing consensus” в Австрії, який вже 20 років займається вирішенням конфліктів з хижаками у Європі та Північній Америці.
На закінчення тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати. Тренінг відбудеться в рамках проекту “Життя великим хижакам Європи” та Програми збереження великих хижаків WWF Україна.

Василь Приндак,
заступник директора
НПП «Сколівські Бескиди»,
учасник тренінгу

Коментарі