Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Комаха хижак

Цікавого представника, класу Комахи, вдалося побачити в урочищі «Мальмансталь» Майданського лісництва національному природному парку Сколівські Бескиди. Цей невеликий жовтий розбійник, який дещо схожий на джмеля, має назву- Ктир жовтий або його ще називають «жовта муха вбивця». Комаха має довжиною тіла до 25 міліметрів, яка повністю покрита жовтими та чорними волосинками.


Цей хижак,сидячи на прогріті сонцем поверхні, вистежує свою здобич, і замітивши її, швидко налітає на неї, хапає своїми ніжками і проколює жертву своїм сильним списоподібним хоботком. Зі слиною в тіло жертви хижак вводить отруту та речовину що розчиняє нутрощі здобичі, потім за відносно короткий час він висмоктує вміст жертви. Нерідко Ктирі нападають на комах які є набагато більші розміром, вполювати можуть навіть стрикозу.

Цікавим є те, що серед ктирів спостерігаються нерідкісні випадки канібалізму,коли більші особини нападають на менших представників виду чи родини. Ктир на людей не нападають,проте при самозахисті можуть вкусити, якщо їх впіймати рукою.

Василь ГОЛОВЧАНСЬКИЙ,
помічник лісничого Майданського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі