Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Калина – корисна ягода

З приходом зими більшість людей намагається знайти джерело вітамінів, щоб підтримати організм у холодну пору і не застудитися. Чудовим засобом, що може підтримати у цей час організм є калина.Регулярне вживання плодів калини знижує ризик розвитку багатьох захворювань, пов'язаних з травною, ендокринною та серцево-судинною системами. Допомагає попередити злоякісні пухлини і уникнути ускладнень при вагітності.
Калину застосовують як ліки при багатьох хворобах. Для лікування використовують плоди, квіти і кору. Ліки з калини є кровоспинним, заспокійливим засобом, їх приймають при простудному кашлі, гарячці, при тривалій хрипоті, серцевих захворюваннях. Водний настій п’ють проти фурункулів, екземи, різних висипів на шкірі. Настоєм квітів і ягід полощуть горло при ангінах, промивають рани.

Калинові кісточки на смак гіркі. Ця частина ягід є природним антиоксидантом. Кісточки допомагають вивести з організму шлаки та інші шкідливі речовини. Буде потрібно всього 7-14 днів регулярного вживання, щоб відновити флору кишечника.
Лікувальний чай з калини містить велику кількість аскорбінової кислоти, що підвищує важливість його ролі для природного зміцнення організму при захворюваннях.
Важливо пам’ятати, що калину не варто збирати до морозів, інакше вона буде гірка. Якщо хочеться мати справді цілющі та смачні ягоди, йти по них треба тільки тоді, коли вдарять морози.

Ігор Корчинський,
Помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі