Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Індикатор чистого повітря

На території парку, в околицях Росохацьких полонин, виявлено екзотичний лишайник – уснею бородату. Синонінами назви можуть бути лишайник альпійський, бородатий лишайник, зелена борода. Рослина переважно виростає на стовбурах і гілках хвойних, рідше — листяних порід, Головна умова для розвитку — чисте, не забруднене повітря, тому поблизу міст лишайник неможливо зустріти.

Уснея — не паразит, цей лишайник використовує дерево, в основному, як опору. Всі види цього роду — епіфіти, вони використовують фотосинтез для отримання поживних речовин і енергії, а вологу отримують з атмосферних опадів та повітря.
Цей лишайник утворює довгі білі пасма на гілках дерев, надаючи їм казкового вигляду. Такі пасма складаються з довгих тонких ниток, тому здається, що нібито лісом ходив якийсь велетень, чіплявся бородою за гілки та й залишив її шматки на деревах. Якщо придивитись до ниток, можна переконатись, що вони більш схожі на кореневу систему вищих рослин: від товстих ниток відходять тонші, і кожна ниточка стає ще тоншою у напрямку кінчика. Якщо спробувати відірвати шматок, верхній шар зніметься мов рукавичка, а нитки залишаться цілими. Усередині міститься міцний стрижень, вкритий зверху мʼякими тканинами.

Уснея бородата -- широко використовується в медицині.

Науковий відділ
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт