Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Гайда, до Майданського лісництва!

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» славиться надзвичайно цікавими місцями та подіями. Цього разу привертаємо увагу мандрівників до мальовничого куточку Карпат – Майданського лісництва, що на Дрогобиччині.


З історії дізнаємося, що поселення на території сучасного села Майдан датується ще 1453 роком. Умільці та винахідники різних історичних періодів залишили по собі багато цікавих об’єктів, які збереглись до нашого часу та приваблюють туристів.

Перш за все, згадаємо про віллу-палац, що тепер слугує адмінприміщенням лісництва. Цей будинок з великою мансардою розташований в центрі села. Вхід в будинок прикрашений портиком, що спирається на чотири величні білі колони. Будинок стоїть на кам’яному фундаменті. З тильної сторони палацу-вілли знаходиться простора літня тераса, яка завершується сходами. Вони спускаються в сад. У мансарді великий затишний балкон. Вибитий на фундаменті, зліва від входу, напис «1936», свідчить про його спорудження в тих роках. В будинку проживав інженер Казимир Вільмовський (Kazimierz Wilmowski), начальник залізниці (вузькоколійки) Верхнє Синьовидне – Майдан. Протяжність залізниці 33 км із відгалуженням до Рибника та Мальманшталя (Malmanstalu), сучасної рекреаційної локації лісництва.

На території садиби Майданського лісництва наявні залишки плавильної (доменної) печі, однієї із найдавніших у Східній Галичині плавильні металу. Перша плавка тут відбулася у 1814 році. Плавильня складалася з однієї печі, трьох гамарень та кузні, у яких виготовляли цвяхи. Щороку плавильня давала близько дев’яти тонн литого заліза, що становило більше як десяту частину всього, що виплавляла Східна Галичина за того часу. Згодом тут виробляли бляху та залізне знаряддя. Деякий час вона була в державній власністю. Залишки доменної печі у селі Майдан збереглися донині. Колись її висота становила 9,48 м, ширина – 7,7 м, а довжина – 7 м. Подивитися на її теперішній вигляд може кожен.


Про урочище Мальманшталь та його частих «гостей»-зубрів ми, час-від-часу, розповідаємо, а про сучасний вигляд рекреаційного будиночку в цьому історичному місці нагадаю. Приміщення слугує відвідувачам для ночівлі, а на прилеглій території облаштовані мангали та альтанки. Неподалік протікає дзвінкий Золотий потік, до якого можна легко спуститися, попити «живої» води і насолодитися магічною красою Бескидів.
Неповторно! У всі пори року відвідувачі можуть любуватися мальовничими краєвидами, чистим повітрям, п’янким ароматом лісу, заливними голосами пернатих та загадковим легким шумом диких звірів. Взимку сюди приходять зубри, а снігові замети вказують на непереможну велич природних явищ!
Не прогайнуйте цю пору! Розклавши багаття і скуштувавши смачної грибової юшки – залишаться неповторні враження назавжди, а бажання повернутися сюди – неодмінно надокучатиме!

Запрошуємо відвідати Майданське лісництво та його принади, а отримання хороших вражень від побаченого – гарантуємо!

Володимир Піщальник,
лісничий Майданського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт