Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Гайда на полювання. Тихе!

Цьогорічна весна видалася напрочуд дощовою та досить прохолодною. Але, незважаючи на це, природа бере своє… Нещодавно служба охорони Крушельницького лісницта знайшли лісових красенів.


Всі ми знаємо, що в царстві тварин в ролі царя виступає лев. Так само і в царстві грибів - білий, або «Королівський» гриб (Boletus regius Krombh.) - їстівний гриб з родини болетових. Серед інших «родичів» він виділяється розмірами, смаковими якостями, поживними властивостями.
Даний вид гриба зустрічається практично у всіх лісах планети. Вчені до цих пір не здогадуються, чому білі гриби не ростуть в австралійських лісах, які аналогічні європейським. Ці гриби ростуть поблизу ялин і сосен, дубів або беріз. Активний ріст починається в червні місяці і триває до середини осені. Цар грибів отримав свою назву завдяки розмірам: капелюшок в діаметрі 7-30 см, а ніжка може досягати висоти більше 20 см. Забарвлення капелюшка білого гриба залежить від умов навколишнього середовища. Він коливається від червонувато-коричневого або жовтого, до оранжевого і пурпурного. Ніжка гриба досить міцна і схожа на бочку. Її колір такий як у капелюшка, тільки трохи світліше. Крім того, ніжка покрита сіточкою зі світлими прожилками. М’якоть білого гриба соковита, міцна і м’ясиста.
Отож, тим, хто любить спілкуватися з природою, займається тихим полюванням радимо, потихеньку, брати кошики і вирушати у заповітні місця.

Прес-служба
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт