Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Характеристика попередньої господарської діяльності на території НПП “Сколівські Бескиди”

Землі, які ввійшли до складу національного природного парку, тривалий час використовували для вирощування та заготівлі лісопродукції. Особливості попереднього використання території, переданої під створення НПП, показує аналіз загальної площі земель за їх категоріями в розрізі груп і категорій захищеності (табл. 1).

Таблиця 1. Розподіл земель лісового фонду, переданого під створення НПП "Сколівські Бескиди", за категоріями (для збільшення натисніть на зображення таблиці)

Розподіл земель лісового фонду, переданого під створення НПП Сколівські Бескиди

На час створення НПП "Сколівські Бескиди" 15696 га (63,5% від земель, переданих в постійне користування) складали ліси першої групи, а 9006 га (36,5%) - ліси другої групи.

Серед лісових земель, включених до складу НПП, 42,3% виконували переважно захисні функції, в тому числі:

- 4,4% - протиерозійні ліси,
- 2,6% - захисні смуги лісів уздовж залізниць та автомобільних доріг державного значення,
- 21,3% - ліси, що виконують переважно санітарно-гігіенічні функції,
- 16,3% - ліси зелених зон навколо населених пунктів і промислових підприємств,
- 5,0% - ліси округів санітарної охорони лікувально-оздоровчих територій.

Таким чином, значна частина земель, переданих для створення НПП, в попередні роки виконувала важливі захисні та середовище-формуючі функції.

На території, переданій під створення національного природного парку "Сколівські Бескиди", раніше функціонувало 12 об'єктів природо-заповідного фонду, з них:

- загальнодержавного значення - 1 (ландшафтний заказник "Сколівський");
- місцевого значення - 2 ландшафтні заказники, 4 заповідні урочища, 1 комплексна пам'ятка природи, 3 геологічні пам'ятки природи, 1 гідрологічна пам'ятка природи.

Указом президента України № 157/99 від 11 лютого 1995 року було скасовано статус лісового заказника загальнодержавного значення "Сколівський" у зв'язку з включенням його до складу земель національного природного парку. За рішенням Львівської обласної ради № 225 від 8 грудня 1999 р. "Про впорядкування природо-заповідного фонду Львівської області", 11 об'єктів природо-заповідного фонду втратили попередній статус у зв'язку із включенням іХ до складу земель НПП "Сколівські Бескиди". Коротку характеристику цих об'єктів наводимо нижче.

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Сколівський".

Створений постановою Ради Міністрів Української РСР від 12 грудня 1983 р. № 495 на площі 1272 га в межах сучасної території Бутивлянського та Сколівського лісництв НПП.

Мета створення: охорона і збереження цінних еколого-фітоценотичних стандартів старовікових (більше 100 років) букових лісів природного походження. З рідкісних рослинних видів тут трапляються лілія лісова, аконіт молдавський. Ма верхній межі лісової рослинності розташоване букове криволісся, яке майже не збереглося в інших районах Карпат.

Ландшафтний заказник місцевого значення "Майдан".

Створений рішенням Львівської обласної ради від 01.02.91 року №34 на площі 8364 га в межах Майданського лісництва.

Мета створення: збереження і відтворення цінних природних насаджень бука, ялиці та смереки, які мають ґрунтозахисне, генетичне і природоохоронне значення.

Заповідне урочище "Сопіт".

Створене рішенням Львівського облвиконкому від 09.10.84 року №495 на площі 2086 га в межах теперішнього Крушельницького лісництва національного природного парку.

Мета створення: відтворення чистих букових і ялицево-букових пралісів з фрагментами рідкісних для Карпатського регіону підполонинних явірників. В трав'яному покриві на окремих ділянках трапляються рідкісні види рослин, занесені до Червоної книги - лунарія оживаюча, лілія лісова, цибуля ведмежа. Зустрічаються рідкісні види фауни: кіт лісовий, а також цінні види мисливської фауни: олень благородний, дикий кабан і ін.

Заповідне урочище "Росохач".

Створене рішенням Львівського облвиконкому від 9.10.84 року №495 на площі 1643 га в межах теперішнього Завадківськйго лісництва національного природного парку.

Мета створення: збереження і охорона цінного високопродуктивного смерекового насадження природного походження.

Заповідне урочище "Завадківське".

Створене рішенням Львівського облвиконкому від 09.10.84 року №495 на площі 1643 га в межах теперішнього Завадківського лісництва національного природного парку.

Мета створення: збереження практично корінних та умовно корінних чисто букових, ялицево-букових пралісів з фрагментами рідкісних для Карпатського регіону смереково-ялицево букових пралісів, які виконують еталонну функцію для лісовідновлення. Трапляються рідкісні рослини: лунарія оживаюча, любка дволиста.

Комплексна пам'ятка природи місцевого значення "Скелі ямненського пісковику з руїнами середньовічної фортеці".

Створена рішенням Львівського облвиконкому від 09.10.84 року №495 на площі 1,3 га в межах теперішнього Підгородцівського лісництва національного природного парку.

Мета створення: збереження цінного природного об'єкта геоморфологічного та історико-меморіального типу - скельних виходів і залишків стін давньоруської фортеці "Тустань".

Геологічна пам'ятка природи місцевого значення "Турецький камінь".

Створена рішенням Львівського облвиконкому від 09.10.84 року №495 на площі 1,0 га в межах теперішнього Корчинського лісництва Сколівського військового лісгоспу (землі якого ввійшли до складу НПП без вилучення у постійного користувача).

Мета створення: збереження скельного виходу у вигляді дахоподібного каменя висотою 2,5 м і довжиною 3,6 м. Має естетичне та історичне значення.

Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення "Водоспади на річці Кам'янка".

Створена рішенням Львівського облвиконкому від 09.10.84 року №495 на площі 3,7 га в межах теперішнього Сколівського лісництва національного природного парку.

Мета створення: збереження природного об'єкту - місця прориву ріки Кам'янки через скельну гряду. Є цінним естетичним і рекреаційним об'єктом.

Заповідне урочище "Журавлине".

Створене рішенням Львівського облвиконкому від 9.10.84 року №495 на площі 16,1 га в межах теперішнього Сколівського лісництва НПП.

Мета створення: збереження місця виростання журавлини болотної . на сфагновому торфовищі в прибережній частині озера на висоті 600 м н.р.м.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт