Екскурсія еко-стежкою «Альтана»

Нещодавно учні шкільного лісництва НПП «Сколівські Бескиди» Сколівської ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 разом з керівником Ларисою Романишин та провідним фахівцем нацпарку Іванною Іваникович провели навчально-історичну екскурсію еко-стежкою «Альтана». Учні уважно слухали історію про те, що у період радянської окупації, в роки Другої світової війни та пізніше, на Сколівщині діяла репресивно-каральна машина-НКВС-НКВД, яка знищувала повстанців.

Сюди з усієї округи звозили тіла вбитих українських вояків та прихильників УПА, яких скидали в окопи та бліндажі, що залишилися з часів Першої світової війни. 14 жовтня 2012 р. на день Покрови Пресвятої Богородиці в рамках відзначення 70-ї річниці створення УПА, урочисто відкрито пам’ятний знак на честь 250 вояків. Вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих, які загинули в нашому регіоні та пам’яті героя України, жителя Сколівщини Олега Ушневича, який загинув 20 лютого 2014 року на Майдані.

Також учні дізнались про громадську акцію Держлісагентства «Створюємо ліси разом» в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна, яка буде проводитись з 01 жовтня по 30 листопада 2021року.

Мета даної акції є відновлення українських лісів, підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.
Діти не лише добре відпочили, а й корисно провели дозвілля.

Іванна Іваникович
провідний фахівець НПП «Сколівські Бескиди»