Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Ехінацея пурпурова – унікальна лікарська рослина

На садибі Крушельницького лісництва вирощуються лікарські рослини, такі як ехінацея пурпурова, гісоп лікарський, нагідки, лаванда, шавлія і різні види м’яти. Сьогодні хочу зупинитися на унікальній лікарській рослині – ехінацея пурпурова.


Ехінацея пурпурова має потужну імуномодулюючу властивість. Завдяки цьому наш організм здатний набагато швидше справлятися з такими захворюваннями, як грип, застуда та ГРВІ. Через розкішний зовнішній вигляд, ехінацею часто вирощують, як декоративну рослину, в садах і городах.
Цілюща сила ехінацеї величезна, а в поєднанні з неймовірною широтою застосування цієї рослини і практичною відсутністю будь-яких протипоказань та побічних ефектів, цінність даної рослини практично невимірна.

Найбільш корисний свіжий сік ехінацеї, проте приготувати його можна, лише самостійно виростивши траву, так як він має маленький термін зберігання і не продається в аптеках.
Для лікування різних захворювань народна медицина використовує ехінацею, вік якої не менше двох років.
Для приготування цілющого чаю можна використовувати не тільки сухе сировину, а й зелену масу в літній період. Однак найкраще чай з Ехінацеї допоможе взимку, коли в організмі нестача вітамінів.
У домашніх умовах збір сировини потрібно проводити в суху, сонячну погоду, відразу після сходу ранкової роси. Однак, при зборі коренів, погодні умови не грають ніякої ролі. Листя і квіти можна зберігати окремо, а можна змішати разом в один лікарський збір. Зберігати траву в скляних банках під щільною кришкою далеко від сонячних променів.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі