Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Дикі качки на річці Опір

Крижень (в народі називається дика качка) – це перелітний різновид птахів, яка весь рік не сидить на місці. Взимку зграя залишатися на колишньому місці проживання не може, адже з приходом холодів у качки мерзнуть лапи, її не рятує навіть густе опірення.

Перелітний вид доживає останні осінні дні на колишніх гніздах, а потім починається його довгий шлях, повний вільного польоту і невеликих перепочинків. Адаптуються групи пернатих легко, до зміни обстановки диким птахам не звикати. Навіть молодняк, незміцнілий до зими, легко переносить тривалі перельоти. Окремі особини цього виду зимують у незамерзаючих місцях. Відомі зимівлі качок в містах. Останнім часом у деяких містах, наприклад, в Ужгороді, крижні стали залишатися на зиму. Куди відлітають зграї? Південь – це тимчасовий притулок для пернатих, а й воно повинні бути максимально комфортним. У рідкісних випадках качки не відлітають занадто далеко, таке трапляється, коли в згуртованій групі є хвора або поранена особина. Повноцінну зиму перенести зграя не може, у неї немає для цього ні відповідних умов, ні можливості добувати їжу. Летять зграї одним ключем, на чолі якого завжди є вожак.
В нашому районі вони дуже рідко зустрічаються зимою, але тепер їх можна побачити на річці Опір. Напевне з деяких причин (нам невідомих) вони не відлетіти. Тому, просимо місцевих жителів віднестись з розумінням та допомогти цим птахам пережити зиму.


У природі ці качки, як і інші водоплавні, годуються переважно рослинною їжею. Основу раціону складають водні рослини (водорості, ряска, мох) і трава, що росте по берегах водойми. Восени птиці нерідко відвідують скошені поля, де збирають залишки зерна.Дика качка невибаглива в їжі, її раціон складається з найпоширенішою в природних умовах їжі: комахи (мухи, комарі, жуки); жаби, але тільки невеликого розміру; рибки (велику рибу качка не подужає); пуголовки.

Юрій Волос,
лісничий Сколівського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі