Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Допоможемо зберегти зубрів

Із становленням сталого снігового покриву та зниженням температури повітря, зубрам стає важче добувати у природі їжу, тому вони підходять до підгодівельних майданчиків, де служба охорони Майданського лісництва викладає для них корми.


Однак, два дорослі самці 20-річного віку час-від-часу заходять в село та його околиці. Тварини створюють дискомфорт місцевим жителям, поїдають молоді пагони плодових дерев та заготовлене для худоби сіно.
Зубри були завезені на територію парку з Німеччини та Австрії, де вони перебували у вольєрах 6 років у певній мірі звикли до людей, а тому така поведінка тварин є прогнозованою. Громадяни звертаються до місцевої влади та до адміністрації парку з скаргами.
Вирішити дане питання можна відселивши двох самців у вольєр, який необхідно облаштувати в лісовому урочищі. Такий проєкт розробили спеціалісти нацпарку. Його підтримали науково-технічна рада парку та Східницька селищна рада.

Розраховуємо також на підтримку даного проєкту та запиту на фінансування «Будівництво вольєра в Майданському лісництві для утримання доместикованих особин зубра європейського» Львівської обласної ради і Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

Такий проєкт забезпечить збереження червонокнижних видів тварин, а також рекреаційний попит туристів.

Відділ лісового господарства та відтворення екосистеми
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі