Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Догляди за лісовими культурами НПП «Сколівські Бескиди»

Весняно-літній період – це час інтенсивного росту та розвитку всіх рослин, зокрема й тих, що пригнічують молоді лісові культури . З метою створення сприятливих умов для росту молодого насадження, усунення негативного впливу трав'яної рослинності й порослі малоцінних порід, швидкого зімкнення й переведення в покриту лісом площу, та формування повноцінного майбутнього насадження у НПП «Сколівські Бескиди» проводяться догляди за лісовими культурами.

Такі догляди включають заходи, спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту посаджених порід, а саме: поліпшення фізичного та гідрологічного режиму ґрунту, покращення його аерації, видалення трав'яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення, покращення режиму освітлення. Культури, в яких ґрунт задернілий, ростуть погано. Основна маса коріння трав'яних рослин розміщується у верхніх, найродючіших, горизонтах, тому, від задерніння потерпають, насамперед, молоді дерева.

Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, віком садивного матеріалу, видовим складом насадження, погодно-кліматичними умовами, біологічними властивостями деревних порід, цільовим призначенням майбутнього насадження та економічними умовами.

Проведення агротехнічних доглядів за молодими насадженнями в умовах Карпат вимагає значних затрат. Ці операції здебільшого проводять вручну і вони поглинають вагому частину коштів, які виділяються на створення і вирощування лісових культур. Догляди за культурами проводимо після їх садіння, протягом всього вегетаційного періоду. На важких ґрунтах культури можуть витискатися при настанні заморозків, тому в таких місцях утримуємось від розпушування та прополювання культур у другій половині вегетаційного періоду. Для проведення доглядів використовуємо лісові мотики, серпи та ранцеві агрегати – «секори». Протягом ІІ кварталу цього року проведено догляди за лісовими культурами НПП «Сколівські Бескиди» на площі 69 га.

Впродовж усього літа інспектори природно-заповідного фонду дбають про молоді культури, своєчасно проводячи догляди. Вони створюють такі умови, у яких мало б вирости повноцінне, високопродуктивне насадження. Такого догляду переважна більшість лісових культур потребує щонайменше до трирічного віку.

Лісові національного природного парку «Сколівські Бескиди» завжди зеленіти! Зеленіти й лісам всієї України!

Леся Джуфер, провідний інженер з лісовідновлення
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі