Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


До природи – з любов’ю

До природи - з любов’ю

Об’єкти природо-заповідного фонду в Україні часто створюються на територіях, суттєво змінених попередньою лісогосподарською діяльністю, але напевне це не стосується національного природного парку «Сколівські Бескиди», оскільки тут війшла частина території ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Зелемінь" та ландшафтного заказника місцевого значення "Майдан", заповідних урочищ "Дубинське", "Сопіт", "Журавлине".

НПП «Сколівські Бескиди» достойно виконує свою функцію і вражає різноманіттям флори і фауни. Слід відмітити, що при зміні статусу лісових насаджень з експлуатаційних на заповідні (природні заповідники, національні парки, заказники та ін.) пріорітети діяльності змінюються в сторону першочергового забезпечення природоохоронних функцій. Це саме можна сказати і про лісові масиви Завадківського лісництва.

Спочатку мета створення національних парків була сформульована як збереження природи, її багатства і краси для блага людини. Відповідно до сучасних уявлень це означає, що національний парк виконує природоохоронну та рекреаційну функції. З часом ці дві функції були доповнені ще двома: освітньо-пізнавальною та науково-дослідною. Зазначені функції вважаються основними, але часто, особливо в освоєних регіонах, вони повинні доповнюватись ще двома цільовими функціями: функцією охорони культурних цінностей і господарською. Ці функції важливі, оскільки підтримка й охорона культурних ландшафтів може здійснюватись тільки за допомогою ведення традиційного чи сучасного, екологічно обґрунтованого господарства.

До природи - з любов’ю

Вчасно і якісно проводимо природоохоронні та санітарно-оздоровчі заходи. Так, за поточний рік на загальній площі лісництва ( 2515 га) лісівниками проведено посадку лісових культур на площі 2, 3 га. Доповнення і введення недостаючих порід здійснено на площі 8, 8 га. Вдалося провести рубки формування і оздоровлення лісів на площі 3. 7 га та догляд за лісовими культурами на площі 10, 6 га.

Кілька років тому було створено туристично привабливу зону відпочинку в с. Мита з метою надання рекреаційних послуг. На кількох штучно створених водоймах відпочиваючі мають змогу порибалити. Навколишня природа зелених полонин, гірських вершин, лісів зачаровує своєю красою. Працівники ретельно доглядають за територією Завадківського лісництва, скошують траву, розпушують клумби з кущами та рідкісними рослинами, слідкують за вирощенням лікарської сировини, чаїв. Також тут надаються послуги по верховій їзді на конях гуцульської породи, які були закуплені в рамках виконання проекту "Допомога у розвитку зеленого туризму на території національного природного парку "Сколівські Бескиди" за фінансової підтримки МБФ "Добробут громад". Завдяки цій організації і став розвиватись цей вид туризму в нацпарку.

До природи - з любов’ю

Відрадно, що на водоймах озер ось уже кілька років величаво плаває лебедина пара, що добре прижилася тут. Лісівники підгодовують пернату родину, створили їм належні умови для літнього та укриття для зимового періодів.

Територія Завадківського лісництва полюбилася горянам та приїжджим. За цей рік уже надано рекреаційних послуг близько на 2 тис. грн. Оренда риболовних водойм, прогулянки верхи на конях, збирання грибів та ягід у лісі манять в гори відпочиваючих. Дбайливе ставлення до природи, правильна лісогосподарська та рекреаційна робота дає свої позитивні результати.

Олексій Вовкунович,
лісничий Завадківського лісництва

Коментарі