Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Екологічна Акція «День зустрічі птахів»

02 квітня 2013 року з учнями шкільного лісництва при Сколівіській школі-інтернат було проведено екологічну акцію «День зустрічі птахів.

Міжнародна організація ЮНЕСКО оголосила це свято Всесвітнім, тож його проводять на всій земній кулі. Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року – 1 квітня була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів.

Метою акції є активізація уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів.

Учні шкільного лісництва
Фото 1. Учні шкільного лісництва

Завдання акції:

- розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація інтересу до їх охорони;
- формування відповідальності за стан оточуючого природного середовища;
- ознайомлення з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю;
- залучення до практичної діяльності у проведенні робіт по приваблюванню птахів;
- сприяння вихованню активної життєвої позиції учасників акції.

Одним з найперших птахів, що прилітають навесні в нашій краї, є шпак. Уже в перших числах березня повертаються життєрадісні пташини на батьківщину. Ще лапатий мокрий сніг падає, ще зрідка показується сонечко й небо майже завжди непогоже, а шпак уже оживлює наші місцевості своєю хриплуватою пісенькою.

Учні розвішують шпаківні
Фото 2. Учні розвішують шпаківні

Зробити шпаківню зовсім не складно. Розвішують шпаківні на висоті 5-7 метрів. Колись було дуже популярно будувати шпаківні та розвішувати їх у парках та садах. Величезну кількість шпаків таким чином прилучили до міста. Тому НПП „Сколівські Бескиди”, залучивши школярів Сколівської школи–інтернат, до повернення перших птахів на батьківщину.

В рамках Акції було виготовлено дуплянки та самостійно їх розмішано в у парках, скверах, у лісі, біля житлових будинків та в інших місцях.

В гонитві за комфортністю життя людина переступила розумні, дозволені природою норми використання її ресурсів, більшість з яких-земля, чиста вода, рослинний і тваринний світ.

У нашій культурі пернаті вважаються символами миру, волі й сімейного благополуччя. Птахи завжди користувалися любов’ю слов’ян. Тому давайте свідомо сприяти розповсюдженню та збереженню і відновленню популяцій і місць існування різновидів птахів, що буде внеском у збереження біорізноманіття на Землі.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт