Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


День водно-болотних угідь

Щорічно 2 лютого країни світу, у тому числі Україна, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Дата приурочена до підписання Міжнародної угоди, Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення, 2 лютого 1971 року у м. Рамсар (Іран) . Основна мета даної угоди є збереження водно-болотних угідь як середовища для водоплавних птахів та збереження та раціональне використання цих угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі.


Водно-болотні угіддя відіграють значну роль у відновленні запасів грунтових та підземних вод, є середовищем існування для багатьох рідкісних водно-болотних видів рослинного і тваринного світу. На сьогоднішній день спостерігається зменшення водно-болотних систем у три рази швидше ніж ліси, хоча їхня біологічна роль є досить вищою ніж інших екосистем.


На території НПП «Сколівські Бескиди» зосереджено 129,2 га водно-болотних угідь, що становить 0,5 % від всієї території нацпарку. Найбільш відомими та цікавими об´єктами з них є: озеро Журавлине (оліготрофне сфагнове торфовище) рослинний покрив складається із росички круглолистої, журавлини болотної, пухівки піхвової, чорниці, осоки трясучковидної, сфагнових мохів та іншого болотного різнотрав´я. На даний час іде процес заростання сфагновими мохами, осоками та іншою болотною рослинністю, що є початковим етапом утворення верхового болота. Також цікавим є поверхневе торфово-сфагнове болото «Селища». Рослинний покрив складається із лохини (буяхи), пухівки піхвової, чорниці, брусниці та сфагнових мохів і рунянки ялівцевої. Тут проявляється заростання деревною породою (смерекою), тобто природна заміна болота лісом.

Охорона та збереження водно-болотних угідь є досить важливе для біосфери, зменшення їхньої площі згубно впливає на більшість видів рослин та тварин, що проживають на цих територіях або залежать від них.

Науковий відділ
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт