Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


День працівника природно-заповідної справи

7 липня Указом Президента України від 18 серпня 2009 №629 визначено днем професійного свята працівників природно-заповідної справи.

Цей день обрано невипадково, адже асоціюється він з прадавнім святом Івана Купала – з періодом, коли сонце приходить до зеніту, дає найбільше тепла та світла, виявляє свою чудодійну силу для рослинного і тваринного світу, а отже і для людини. Природа в цей час досягає апогею розвитку, тварини вже народили та підростили своїх діток, рослини розквітнули та набрали цілющих властивостей. Існує легенда, що в Купальську ніч розквітає чарівна квітка папороті і той, хто її знайде, той усе на світі знатиме, дістане скарби, матиме найвищий врожай та не боятиметься лихих сил.

Дух свята природи у повній мірі відповідає духу природно-заповідної справи – складається враження, що кожен працівник цієї галузі знайшов свою чудодійну квітку та дізнався всі таємниці природи, оберігає природні скарби, які складають природно-заповідний фонд України, вирощує безцінний врожай лісів, степів, луків, боліт, морів та річок, не боїться жодних труднощів і долає всі перепони.

Завдяки зусиллям працівників природно-заповідної справи в Україні збережено 8101 територію та об’єкт природно-заповідного фонду загальною площею 3,667 млн. га, що становить 6,08% від території країни, а також морський заказник «Філофорне поле Зернова» площею 402,5 тис. га. У складі природно-заповідного фонду: 4 біосферних заповідники, 19 природних заповідників, 48 національних природних парків, 3102 заказники, 3388 пам‘яток природи, 77 регіональних ландшафтних парків, 809 заповідних урочищ, а також низка штучних об‘єктів: ботанічних садів, зоологічних парків, дендропарків та парків-пам‘яток садово-паркового мистецтва.

В Україні за роки незалежності загальна площа природно-заповідного фонду збільшилася більш ніж втричі.

Цього року символом природно-заповідної справи обрано рідкісну реліктову папороть – вужачку звичайну. Рослину, що збереглась впродовж мільйонів років еволюції і дотепер зростає на теренах нашої держави. «Квітка» цієї папороті непоказна та неяскрава, але прадавня і загадкова, як наша природа, а «квітує» якраз на Івана Купала. Ця рослина уособлює волю до життя та потребу у збереженні чутливих до людського втручання, але таких потрібних для людини природних лучних екосистем. Охороняючи рідкісну рослину ми охороняємо природу, а зберігаючи природу, як основу нашого буття – ми бережемо нашу країну. Тому, враховуючи складний і відповідальний період у державі, девіз цього року – «Збережемо природу – збережемо Україну!».

Державна служба заповідної справи

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт