Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
День екологічної освіти
Кожного року 12 травня відзначається день екологічної освіти, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Відзначається свято у зв'язку з важливістю, формування екологічної свідомості та обміну досвідом.
Екологічна освіта в Україні є пріоритетним напрямом навчання і виховання загальноосвітніх шкіл. Вищою і кінцевою метою екоосвіти і виховання вважається - формування ексцентричного виду свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини і її вчинки.
У цей день проводяться різні екологічні акції, виховні заходи, конференції, які носять як просвітницький, так і практичний характер. Саме ці знання дозволяють людині усвідомити, до яких катастрофічних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні до природи; зрозуміти, як уникнути подібних наслідків.
Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах за спеціально розробленими та погодженими програмами. При парку діють чотири шкільні лісництва та чотири еколого-просвітницькі центри, створена мережа туристичних шляхів, екологічних стежок, рекреаційних пунктів.
На виконання поставлених завдань затверджена програма розвитку еколого-освітньої діяльності національного парку головними завданнями якої є:
- екологічна освіта шкільної молоді і населення
- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах, територіальних громад;
- залучення шкільної молоді та дорослих до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів.
- організація та проведення екологічних екскурсій туристичними шляхами.
З метою збереження та усвідомлення дбайливого ставлення до природи в Сколівській ЗЗСО № 3 було проведено заняття з елементами відеопрезентації на тему: «Екологічний бумеранг». Учні розширювали свої знання про екологічні проблеми нашої країни, активно брали участь у невеличких змаганнях на тематику: «Чи знаєш ти тварин?», « Поводження в лісі під час відпочинку», «Стихійні сміттєзвалища».
По закінченню учні переглядали відеопрезентацію «Екологічні проблеми та їх наслідки».
Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи. Ми повинні щоденно показувати дбайливе ставлення до природи, вчасно зупиняти того, хто нищить її.
Федишин Оксана
фахівець з екологічної освіти