День екологічної освіти

Кожного року 12 травня відзначається день екологічної освіти, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Відзначається свято у зв'язку з важливістю, формування екологічної свідомості та обміну досвідом.

Екологічна освіта в Україні є пріоритетним напрямом навчання і виховання загальноосвітніх шкіл. Вищою і кінцевою метою екоосвіти і виховання вважається - формування ексцентричного виду свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини і її вчинки.
У цей день проводяться різні екологічні акції, виховні заходи, конференції, які носять як просвітницький, так і практичний характер. Саме ці знання дозволяють людині усвідомити, до яких катастрофічних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні до природи; зрозуміти, як уникнути подібних наслідків.

Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах за спеціально розробленими та погодженими програмами. При парку діють чотири шкільні лісництва та чотири еколого-просвітницькі центри, створена мережа туристичних шляхів, екологічних стежок, рекреаційних пунктів.
На виконання поставлених завдань затверджена програма розвитку еколого-освітньої діяльності національного парку головними завданнями якої є:
- екологічна освіта шкільної молоді і населення
- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах, територіальних громад;
- залучення шкільної молоді та дорослих до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів.
- організація та проведення екологічних екскурсій туристичними шляхами.
З метою збереження та усвідомлення дбайливого ставлення до природи в Сколівській ЗЗСО № 3 було проведено заняття з елементами відеопрезентації на тему: «Екологічний бумеранг». Учні розширювали свої знання про екологічні проблеми нашої країни, активно брали участь у невеличких змаганнях на тематику: «Чи знаєш ти тварин?», « Поводження в лісі під час відпочинку», «Стихійні сміттєзвалища».
По закінченню учні переглядали відеопрезентацію «Екологічні проблеми та їх наслідки».

Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи. Ми повинні щоденно показувати дбайливе ставлення до природи, вчасно зупиняти того, хто нищить її.

Федишин Оксана
фахівець з екологічної освіти