Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


ДЕКІЛЬКА ПОРАД, ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ДІЛЯНКУ ДЛЯ РОЗБИТТЯ ТАБОРУ.


Зупинку на нічліг треба робити не менше, як за дві години до заходу сонця.
Як правильно вибрати ділянку для розбиття табору.

 Для цього вибирають суху, максимально горизонтальну відкриту ділянку.
 Намети варто розставляти в ряд, або півколом – це зручно для пересування табором
 Під днище наметів слід обрати туристичні килимки замість гілок хвойних дерев чи чагарників – це зменшить зайвий негативний вплив на природне середовище.
 Під час розкладання намету кілки та шпильки потрібно забивати у землю під кутом у напрямку до намету – це створить його додаткову стійкість проти вітру. З навітряного боку для укріплення намету потрібно використати запасні кілки або прикласти шнури камінням.
 Якщо існує загроза підтоплення, то треба намети обкопати рівчаком. Не можна засипати краї намету ґрунтом, який промокає й утворює під наметом застій води.

Не рекомендують ставити табір:
 поблизу сухостою та одиноких дерев, це особливо небезпечно в грозу та під час сильного вітру
 поблизу озер та безпосередньо на заплаві річки (від водойми вночі «тягне» холодом та сирістю, а річки під час зливових дощів можуть різко збільшити рівень і затопити заплаву);
 у місцях зростання рідкісних рослин (зосередження на невеликій площі значної групи осіб супроводжується значним витоптуванням).

Під час розбиття табору необхідно також врахувати наявність джерела питної води (доступність до двох хвилин пішого ходу).
Для приготування їжі ватру розкладають у спеціально відведених місцях або на місці попереднього кострища. Якщо ж його немає, то місце вибирають за таким правилом: потрібно вибрати захищену від вологи ділянку на безпечній віддалі від дерев та чагарників. Навколо ватри територію очищають від сухої трави та підстилки. По можливості, по контуру розповсюдження вогню необхідно викласти з каміння «криничку» для запобігання видування полум’я. Під час розведення та підтримування ватри треба пам’ятати головне правило: дрова повинні “дихати” і “гріти” одне одного, що дозволить використовувати навіть сирі дрова. У такому випадку забезпечується постійне вогнище, яке важливе в поході на зупинках, оскільки забезпечує приготування їжі, тепло, висушує одяг та взуття, сприяє психологічному комфорту учасників групи. Слід звернути увагу, на те що тонкі дрова краще використовувати для швидкого кип’ятіння води й регулювання інтенсивності полум’я, грубші – для підтримування необхідної температури та сушіння одежі. Ввечері обов’язково потрібно зробити запас дров на ранок – це зекономить час і сили перед денним переходом.
У горах не рекомендують використовувати миючі засоби - це призводить до забруднення чистих водойм. Оскільки в теплій воді з легкістю відмивається бруд. У випадку необхідності (миючих синтетичних шампунів та гелів) це має бути на відстані не менше як 20 м від водного об’єкта.
Категорично заборонено скидати залишки їжі у воду. Це порушує екологічний баланс водойми. Їх можна скинути під чагарники, там вони швидко розкладуться або стануть їжею для тварин.
Скляну та пластикову тару варто забирати зі собою. Інші відходи, які горять, потрібно спалити.
Особисту відповідальність за збереження стану природних комплексів несуть усі учасники походу!!!

Повідомлення підготовлено на основі матеріалу - Рожко І.М., Матвіїв В.П., Брусак В.П. / Географо-екологічні маршрути Чорногори: навч. посібник – Львів: ЛНУ імені Івана Франка. – 224 с.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт