Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Чим корисний опеньок осінній

Популярними, смачними і, безсумнівно, корисними є гриби опеньки. Тож про них і скажемо декілька слів. Опеньки полюбляють дорослі ліси, зі старими деревами та пнями (звідки і походить назва грибів). Також їх можна знайти у вологих та заболочених місцях, це можуть бути яри чи береги струмків. Грибники люблять опеньки, не лише за чудові смакові характеристики, а й тому, що вони ростуть купчасто і завжди в одному і тому ж місці. Сезон опеньків з вересня аж до листопада.


Говорячи про користь грибів, відзначмо, що за кількістю фосфору та кальцію в грибах, можна стверджувати що опеньки рівноцінні рибі. Завдяки високому вмісту вітамінів (В2, В5) та мікроелементів (мідь, цинк, калій) опеньки є особливо корисними для організму.

Цікаво що в слов'янських країнах опеньки дуже люблять, у той час, як у Європі до них ставляться нейтрально або ж негативно. Одні надають перевагу білим грибам, інші ж взагалі вважають їх неїстівними. Не розуміють що втрачають. А ви ще встигаєте назбирати опеньків і засолити, засушити чи просто зварити.

Василь Головчанський,
помічник лісничого
Майданського лісництва

Коментарі