Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Час для зеленого живцювання

Вирощування якісного декоративного посадкового матеріалу – досить перспективний напрям у лісовому господарстві. Тому працівники Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» понад десять років проводять живцювання хвойних порід дерев та чагарників у літній період.


Літне живцювання досить ефективне у вегетативному розмножені рослин, адже в цю пору йде швидкий ріст молодих пагонів, у них багато поживних і біологічно активних речовин, що сприяє успішному укоріненню зелених і напівздерев'янілих живців. Для живцювання використовують такі декоративні породи: ялівці, ялини, туї західні, тис, кипарисовик, самшит вічнозелений.

Робота по живцюванню дуже кропітка та вимагає витримки і терпіння. Спочатку необхідно нарізати живці з маточних дерев. Слова «живець» та «маточні» говорять самі за себе, тобто беремо частинку від материнського дорослого дерева та вкорінюємо, даємо життя новій рослині. Хоча живцювання найбільш поширений метод, але водночас він потребує постійного нагляду та поливу, провітрювання та догляду, що і забезпечують працівниці лісорозсадника.

Саме завдяки турботливій праці працівників лісництво має широкий вибір декоративного посадкового матеріалу. Садивний матеріал, вирощений шляхом укорінення живців, можна використовувати для створення ландшафтного дизайну та облагородження своєї садиби. Тож усі бажаючі придбати якісний декоративний посадковий матеріал чи отримати консультацію, можуть звертатися у лісництво.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі