Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Борсука визволили з петлі і відправили у «санаторій»
У «Сколівських Бескидах» рятують життя тваринам-інвалідам.
На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» працює реабілітаційний вольєр, така собі оздоровниця для дичини, де ставлять на ноги представників місцевої фауни, які опинилися на грані смерті. «Пацієнткою» у цьому «санаторії» уже була козуля Умка, яка побувала у зубах здичавілих собак, а тепер тут «зализує рани» покалічений борсук, якому хотіли вкоротити віку браконьєри.
Через день-два, коли завершиться лікування, випустимо цього красеня на волю, розповів кореспонденту «ВЗ» директор парку Василь Бандерич. - Одужати борсукові допомагає калорійна годівля: наші працівники пригощають його сіном, морквою, буряками, кукурудзою, хлібом…
Врятував цього симпатичного звірка зі смугами на голові 30-річний Іван Лепесевич, який у «Сколівських Бескидах» працює інженером з природокористування. Проїжджав мимо свого поля у селі Крушельниці і почув на березі річки Стрий незвично голосний гавкіт приблудного собаки. Відігнав пса і побачив борсука, який борсався у петлі, що її якийсь псевдомисливець прикріпив до верби. Металевий тросик так стягнув черево бідолашної тварини, що вирватися з пастки було неможливо. З допомогою плоскогубців пан Іван визволив борсука, взяв його у мішок і привіз додому. Помістив виснаженого звірка у клітку, дав йому води, корм. Згодом разом з лісничим переселили «інваліда» у реабілітаційний центр, де ветеринар обробив рани знезаражувальним аерозолем. Борсук набирається сил, став жвавішим. Удень, за звичкою, спить у клітці, згорнувшись калачиком, вночі, коли звик полювати, активізується…
- Очевидно хтось поставив сильце на лисиць, які люблять промишляти біля водойм, а потрапив у нього борсук, - припускає рятівник. – На борсуків теж полюють – заради їхнього жиру, яким лікують легеневі хвороби. Неподалік я знайшов ще дві петлі, зняв їх. Переживав, щоб «полонений» не виявився самкою, бо саме в цей період вона народжує, може привести на світ сім малюків.
На території «Сколівських Бескидів» мешкає кілька колоній борсуків. Незабаром туди живим-здоровим повернеться колишній заручник браконьєрів…
журнал газети "Високий замок"