Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


“Без води й борщу не звариш…”

08 квітня в національному природному парку «Сколівські Бескиди» проходила акція «До чистих джерел» в рамках якої було облагороджено джерело Альберта в м. Сколе. Ця Акція проходила в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» організованої Агентством лісових ресурсів України.

джерело Альберта в м. Сколе

джерело Альберта в м. Сколе

Це джерело знаходиться справа по трасі «Київ-Чоп» в м. Сколе. Колись місцеві звали його "джрудло Альберта". За переказами барон Альберт Гредель (один з власників лісів Сколівщини до 1939 р.) вилікував виразку шлунку водою з цього джерела. Пізніше його син облаштував джерело і встановив там камінь з відповідним написом. Згодом це джерело було названо «Альберто».

джерело Альберта в м. Сколе

Мета даної акції: поліпшенню санітарного стану та озеленень водних об’єктів, залученню державних установ, громадських організацій різних рівнів та широких кіл населення до практичної природоохоронної діяльності.
Чому було вибране саме це джерело? Тому, що це джерело славиться популярністю серед місцевих жителів та проїзжих, воно є «візітівкою», «еталоном» джерельної чистою води Карпат. Багато місцевих жителів набирає цю воду і використовує її як пит’єву. А для проїзжаючих вода служить для вгамування спраги.

джерело Альберта в м. Сколе

Вода в ньому є слабкомінералізованою, без специфічних компонентів та властивостей. Ваговий вміст розчинних мінеральних речовин – 0,23 г/дм3, За температурою – холодна (8,50 С). Вода слабкокислої реакції, рH – 6,7 од. (при 7од. – нейтральна). Вміст нормованих компонентів та сполук значно нижчий за гранично допустимі концентрації, що свідчить про відсутність забруднення. Мінеральні речовини, які наявні у підземних водах джерела, не є шкідливими для організму людини.

джерело Альберта в м. Сколе

Воду з джерела «Альберто» рекомендовано використовувати як мінеральну столову.

В рамках заходів було очищено всю прилеглу територію від сміття, опалого листя, на від кущів та чагарників, прочищено придорожні канави, встановлено новий смітник, прочищено стік води, обкладено каменем пошкоджені каркас навколо джерела та встановлено металеву решітку.

джерело Альберта в м. Сколе

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі