Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» в дії

Щороку навесні на території України за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України проходить Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Цьогоріч акція проводиться з 21 березня (Всесвітній день лісівництва) по 19 квітня (День Довкілля).

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу. Саме цей день і служить початком уже традиційної Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Мета акції – поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та участь шкільної молоді у створенні нових лісів, надання можливості учнівській молоді та представникам громадськості взяти участь у роботах лісовідновлення та лісорозведення, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті та підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

В рамках акції НПП «Сколівські Бескиди» проведе посадку лісових культур та озеленення садиб сільських рад та шкіл. До проведення заходу будуть запрошені представники Львівського ОУЛМГ, представники Сколівської РДА, Сколівської райради, журналісти «Бойківської думки», учні Підгородцівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Одним із важливих аспектів формування власних поглядів учнівської молоді на проблеми, пов’язані з лісами нашої країни та можливі шляхи їх вирішення є проведення конкурсу на кращий дитячий твір та кращий дитячий малюнок з теми «Людина та ліс». Метою конкурсів є залучення учнівської молоді до відтворення та раціонального використання лісів, просвіти громадськості щодо життєвої необхідності у збереженні біорізноманіття.

Дуже велика увага буде приділена шкільній молоді! Лісівниками будуть проведені лекції в школах, практичні заняття з членами шкільних лісництв, перегляд тематичних відеофільмів про значення лісів у життєдіяльності людини, організовані походи школярів в лісництва та лісові розсадники, розповсюдження серед учасників акції листівки та буклети природоохоронного характеру. Також буде проведено виховні години для учнів молодших класів шкіл району на тему: «Людина та природа» та екскурсії по еколого-пізнавальних стежках з метою розширення еколого-лісівничої пропаганди, охорони та захисту лісів.

Ми упевнені, що акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» – це не просто пропаганда, дієвий важіль у процесі створення та збереження лісу.

Василь Приндак, заступник директора
НПП "Сколівські Бескиди"