Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


А Ви були на росохацьких полонинах?

Гори... Вони кличуть у свій світ, випробуючи на шляху безліччю труднощів і перешкод. Які таємниці намагаються відкрити нам мовчазні вершини, красуючись під ніжною лазур'ю неба чи суворим поглядом хмар? Про що невпинно шепотять дивні простори, що відкриваються погляду лише з висоти?

кінний маршрут

Людина, що хоч раз в житті побувала на вершині, і відчула серцем глибину оточуючої Величі, зрозуміла, що зустрілася з Таємницею.

Ми всі добре знаємо про великий природоохоронний об’єкт на Сколівщині наш національний природний парк, адміністративною одиницею якого і є Завадківське лісництво. Воно хоч по площі і найменше, але не менш цікаве в природоохоронному, рекреаційному, науковому та екологічному значеннях.

Територія Завадківського лісництва НПП “Сколівські Бескиди” охоплює цінні з ландшафтно-екологічної, ботаніко- і зоогеографічної та природоохоронної точок зору гірські екосистеми. Територія розташування лісництва в басейні р. Завадка та її приток в межах природно-географічних районів Сколівських Бескид. На території лісництва збереглися рештки природних високопродуктивних і біологічно стійких деревостанів - вікові букові ліси, які значною мірою відображають різноманітність лісового покриву Бескид. Також тут зустрічаються понад 15 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Багатий і різноманітний видовий склад фауни. Тут водиться олень благородний, козуля, дика свиня, заєць-русак, лисиця, куниці лісова і кам’яна, вовк, ведмідь бурий, з рідкісних видів - борсук, кіт лісовий, рись. Із птахів гніздяться тетерев, рябчик.

Одним з пріоритетних напрямків розвитку лісництва є розвиток рекреаційної діяльності. Зокрема на території лісництва створені стави, на який надаються послуги з любительського рибальства. Територія лісництва облагороджена малими архітектурними формами: альтанами, лавками з столами. Справжньою окрасою звичайно тут є лебеді.

Наше лісництво надає послуги з організації кінної прогулянки «На Росохацькі полонини». Протяжність даного маршруту становить 10 км. Початок маршруту - садиба Завадківського лісництва (с. Мита, Сколівський район), і веде на Росохацькі полонини. Звідси відкриваються чудові краєвиди Сколівських Бескидів, безмежні простори лісів з гомінкими потоками. У спеку тут можна напитися цілющої води з природних джерел.

Останнім часом вітчизняних і іноземних туристів - гостей України приваблює ексклюзивний вид туризму - кінний туризм, який досить швидкими темпами розвиваються у Карпатському регіоні, в т ч. і на Сколівщині.

Кінний туризм в Україні розвивається, завойовує все більше прихильників. Цей вид активного туризму користується заслуженною популярністю у любителів кінних прогулянок природничого, етнічного, історичного, екстремального, паломницького, мисливського, рибальського, гірського напрямків. Кінний туризм - це привабливий спосіб проведення часу та вивчення зсередини життя мешканців країни.

Звичайно, ми працюємо над новими напрямками розвитку рекреаційної діяльності, це зокрема – організація турів вихідного дня, які б дозволили відвідувачам більш детально знайомитись з територією не тільки нашого лісництва, а і вивчати етнокультурну регіону, відчути бойківський дух та відвідати пам’ятки місцевого значення – сакральну архітектуру. Ми завжди раді відвідувачам парку і прикладемо максимум зусиль, щоб всім тут сподобалось і вони знову і знову хотіли сюди повернутись.

Олексій Вовкунович,
Лісничий Завадківського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

vladjuha91 30.07.2016 року пише:

Доброго дня! яка вартість кінної екскурсії?


Ім’я або нік
Пошта
Сайт