Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Туризм як невід’ємна частина рекреаційної діяльності НПП «Сколівські Бескиди»
Одним із основних завдань парку є створення умов для організованого туризму та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони природних комплексів та об’єктів. Впродовж двох десятиліть діяльність Національного природного парку «Сколівські Бескиди» тісно і нерозривно пов'язана з туризмом та рекреаційною діяльністю.
Наполеглива робота фахівців втілюється, відповідно, маємо хороший результат. Протягом всього періоду діяльності парку, а особливо за останні 5 років було розроблено проекти та реалізовано рекреаційні зони та пункти, еколого-пізнавальні стежки та маршрути, інформаційно-розяснювальні центри, еколого-просвітницькі центри та різнотематичні місця для перепочинку відвідувачів.
На даний час на території нацпарку діє:
►11 рекреаційних пунктів: «Павлів потік», «Водоспад на р.Камянка», «Джершин», «Колодка», «Явори», «Тустань», «Мальмансталь», «Гуркало», «Святослав'я», «Дубравка», «Східницька Лісковатиця»;
►19 туристичних шляхів: «До джерел мінеральної води», «Павлів потік-водоспад Кам'янка», «Старовікові ліси», «Долиною р.Кам'янка», «Селища», «Стежками легендарної тустані», «На гору Лопата», «Джершин-Зелемінь-Кудрявець-Лопата», «Коростів-Красне-Парашка», «Монастир-Парашка», «Сколе-Парашка», «Колодка-Перехресне», «На Росохацькі полонини», «До бункеру головного осередку пропаганди ОУН-УПА», «Корчин-водоспад Гуркало-Парашка», «Тустань-карпатські полонини», «с.Майдан-Манмансталь»;
►2 еколого-пізнавальні стежки: «Бучина» та «Альтана»;
►2 веломаршрути, протяжністю 36 км;
►2 автомобільні маршрути, протяжністю 61 км;
►2 притулки;
►джерела мінеральної води.
Функціонує 4 еколого-просвітницькі центри при Майданському, Підгородцівському, Крушельницькому та Бутивлянському лісництвах та 4 шкільні лісництва. Активно співпрацюємо із школами Східницької, Трускавецької, Сколівської, Козівської та Боринської ОТГ. Проводяться різнотематичні екскурсії, онлайн-семінари, відеосемінари та презентуються цікаві роботи для відвідувачів парку.
На даний час на території НПП «Сколівські Бескиди» діють: «Програма розвитку еколого-освітньої діяльності», «Програма збереження етно-культурної спадщини», та «Програма розвитку рекреаційно-туристичної діяльності».
Про ведення рекреаційної діяльності активно поновлюється інформація на двох офіційних WEB-сайтах нацпарку.
Цьогоріч нацпарк взяв участь у Проєкті «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», відповідно до якої надано оцифровану інформацію про найцікавіші рекреаційно-туристські місця. Інформація оприлюднена на офіційному вебсайті Міндовкілля, вона постійно оновлюється.
З метою ознайомлення з туристичною діяльністю, НПП «Сколівські Бескиди» відвідують студенти Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного університету Івана Франка, Черкаського державного технологічного університету. Вони побували у відомих рекреаційних пунктах, пройшлися стежками між «Старовіковими лісами», поділилися побажаннями щодо усучаснення рекреаційних місць.
Зроблено багато роботи щодо вивчення, дослідження та облаштування інформаційними стендами парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва «Парк школи-інтернату» місцевого значення та пам'ятки архітектури місцевого значення «Палац баронів Гредлів», що у м.Сколе. Продовжуємо розвивати цей надзвичайно цікавий туристичний об’єкт.
Організовано та проведено сходження на вершини гір Парашка (1268м н.р.м.), Лопата (1210 м н.р.м.), Зелемінь (1177 м н.р.м.), Кудрявець (1242 м н.р.м.), Корчанка (1178 м н.р.м.), Високий Верх (1176 м н.р.м.).
На найвищу вершину Львівщини, гору Пікуй (1408 м н.р.м.), 7 липня 2021 року вийшли працівники національного природного парку «Сколівські Бескиди» та національного природного парку «Бойківщина». Отже, співпраця між нацпарками та розвиток туризму у них – на правильному шляху.
НПП «Сколівські Бескиди» має значний туристичний потенціал і всі передумови для розвитку рекреаційної діяльності.
Всесві́тній де́нь тури́зму — свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році в місті Торремолінос, Іспанія.
На сьогоднішній день туризм став невід'ємною галуззю кожної країни світу, тому, що він є одним з найбільш динамічних і прибуткових серед усіх галузей світової економіки, сприяє зміцненню і поширенню економічних, соціальних і культурних зв'язків. Про глобальність та пріоритетність туризму у світовій економіці свідчить те, що на його частку припадає 5% світового ВВП, 6% від загального обсягу експорту, і він забезпечує роботою кожну дванадцяту людину в країнах з розвиненою і зростаючою економікою.
Леся Джуфер,
провідний інженер з рекреаційного благоустрою