Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


3 березня – Всесвітній день дикої природи

20 грудня 2013 року шістдесят восьмою сесією Генеральної Асамблеї ООН прийнято резолюцію, якою постановлено відзначати 3 березня День дикої природи. У резолюції з цього приводу зазначається цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту.
1 024

У даний час заповідання є одним із найдієвіших методів збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів. Результати екологічних досліджень свідчать, що заповідні екосистеми виконують важливу функцію міграції видів флори й фауни. Таким чином вони збагачують їх біологічне різноманіття і тим самим підтримують екологічну стабільність.
Робота установ природно-заповідного фонду зосереджена на збереженні, відтворенні і ефективному використанні природних комплексів та об'єктів, проведенні наукових досліджень, реалізації програм зі збереження біорізноманіття, виконанні еколого-освітніх програм, проведенні еколого-освітніх заходів, організації та участі у науково-практичних конференціях, рекреаційній діяльності та роботі зі ЗМІ, підготовці публікацій.
Звичайно, ядром збереження природи служить заповідна зона, до якої віднесено недоступні для транспорту і господарювання ділянки – там є можливість реально забезпечити дотримання заповідного режиму. Саме тут виявлені старовікові ліси з елементами пралісу, які повинні служити еталонами для ведення лісового господарства з метою відтворення лісових фітоценозів за типом корінних угруповань.
IMG_0616
На території парку трапляються рідкісні для Карпат фітоценози. Серед них, зокрема, яличники з переважанням у трав'яному покриві папороті листовика сколопендрового, букові ліси з покривом із лунарії оживаючої та цибулі ведмежої, явірники з покривом із скополії карніолійської, чорновільшняки, угруповання з перевагою горобини звичайної, грабово-буково-ялицеві деревостани, похідні чисті грабняки з майже непрохідним ярусом чагарників, де переважає аґрус відхилений і з пануванням листовика сколопендрового у трав'яному покриві.
До рідкісних для території НПП належать болотні угруповання, зокрема, низькогірське глибоке сфагнове торфовище з рідкісними для Карпат видами рослин - осокою багновою, росичкою круглолистою, журавлиною болотною, угрупованням очерету звичайного, бобівника трилистого.
Флора парку містить близько 850 видів судинних рослин, серед яких, 37 видів занесено до Червоної книги України. Багато тут ефемероїдів - шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний. Влітку цвітуть орхідні, а саме: билинець довгорогий, зозулинець салеповий, пальчатокорінник травневий, траунштейнера куляста, любка дволиста.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
На території парку обліковано 57 видів шапкових грибів, причому 25 – вперше для карпатських лісів, серед останніх 2 види були вперше зареєстровані на території України, один вид занесений до Червоної книги України, як дуже вразливий вид, 14 видів грибів, які проростають в парку є їстівними.

IMG_0717
Тваринний світ Сколівських Бескидів досить різноманітний. Тут зосереджено багато видів тварин, занесених до Червоної книги України, зокрема: зубр, бурий ведмідь, видра, рись, кіт лісовий, горностай та ін. Всього нараховується 53 види тварин, які занесені до Червоної книги України.
IMG_0977
У свою чергу ми хочемо закликати всіх любителів флори та фауни об’єднатися і влаштувати у цей День цікаву та захоплюючу подорож у світ дикої природи, адже нам дійсно є чим пишатися і що показати!

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт