Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


26 січня Всесвітній день екологічної освіти


26 січня відзначається Всесвітній день екологічної освіти. У червні 1972 року в Стокгольмі, Швеція, на конференції ООН з питань довкілля і людини було прийнято Декларацію, в якій відмічено необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища. Екологічна освіта – це процес виховання населення в усвідомленні та турботі про живі організми, збереженні середовища в якому вони існують. Екологічна освіта включає процеси навчання, виховання, розвитку особистості, що спрямована на формування екологічної культури, як складової системи національного і громадянського виховання всіх верств населення.

Статистика, що ведеться у світі засвідчує, що більшість екологічних проблем виникають у країнах, що розвиваються. Ці проблеми спричинені здебільшого недостатньою освіченістю населення.
Форми екологічної освіти є дуже різноманітні та представлені: екопрезентаціями, екскурсіями, спостереження за дикою природою (птахами, природними явищами, веденням календаря природи тощо); участю у місцевих та обласних конкурсах; проектах за підтримки міжнародних організацій тощо.
Роль національного природного парку «Сколівські Бескиди» є вагомою у збереженні біорізноманіття та етнокультурної спадщини рідного краю. Щорічно фахівцями еколого-освітньої діяльності Парку проводиться низка заходів, спрямованих на розвиток екологічної свідомості серед учнівської молоді. Впродовж 2021 року було проведено 16 лекцій, 4 практичні заняття, 7 природоохоронних акції, 15 екскурсій по екологічних стежках та шляхах Парку,а також 2 конкурси – «На кращу пасхальну писанку» та «На кращу новорічну композицію».

Науковий відділ
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі