Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття
Біорізноманіття є національним багатством України, збереження та неви¬снажливе використання якого визнано одним з пріоритетів державної політики в сфері природокористування, екологічної безпеки та охорони довкілля, невід’ємною умовою поліпшення його стану та екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку. У 2021 році цей день проводиться під гаслом «Ми – частина рішення».
Охорона, збереження, відтворення і раціональне використання ландшафтів західної частини Українських Карпат, в тому числі біологічного різноманіття та генофонду рідкісних і типових видів рослин і тварин, є одним із головних завдань НПП «Сколівські Бескиди», як природоохоронної установи.
На території парку обліковано:
- 1165 видів рослин, з яких 844 – судинні рослини, та 321 вид нижчих рослин (лишайники та гриби), в тому числі до Червоної книги України занесено 41 вид.
- 434 види тварин, з яких 244- хребетні тварини, та 190 – безхребетні, в тому числі занесено до Червоної книги України 65 видів.
Спеціалістами та науковцями парку постійно проводяться роботи з вивчення, виявлення та інвентаризації видового складу флори та фауни. Зокрема ці роботи проводяться в рамках діючої Програми збереження (відновлення) окремих видів рослин та їх груп на період 2021-2031 р.р.
У кінці 2020 року розпочато новий напрямок моніторингу для зʼясування просторового розподілу та чисельності тваринного світу на території парку за допомого сенсорних фотокамер. Загалом було встановлено 70 фотокамер (35 точок), які відносно рівномірно розподілені по території. Аналіз отриманих даних дасть змогу більш детально планувати природоохоронні заходи щодо охорони і збереження тваринного світу.
День біорізноманіття– це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, яке є фундаментом духовного і фізичного здоров’я людства.
Науковий відділ
НПП «Сколівські Бескиди»