Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


21 лютого – Всесвітній день екскурсовода

МИ всі любимо подорожувати, бачити нові місця, оглядати пам’ятки культури, природи і мистецтва. Екскурсії можна влаштовувати не тільки в музеях, містах, а й лісовими стежками. Вони будуть не менш захоплюючі та цікаві, оскільки тут можна поєднати історію краю, лісу, легенди, цікавинки з життя рослин і тварин.

Є люди, яким цікаво просто прогулятися по місцям, про які вони колись чули, або читали. Але все ж таки більшість людей прагнуть не лишень подивитись, але ще й почути цікаві факти і різну інформацію. І тоді екскурсовод робить все, щоб мандрівник не повернувся додому без багажу нових знань та з думкою обов'язково колись знову сюди повернутись. До того ж форма подачі інформації повинна бути настільки захоплюючою як за змістом, так і за стилем оповіді, щоб ні в одного з туристів не виникло бажання позіхати від нудьги. Але перш ніж повести людей на екскурсію, екскурсовод проводить багато часу, читаючи книжки, розпитуючи старожилів, шукаючи інформацію в Інтернеті.


Окрім того, проводити екскурсію потрібно однаково захоплююче як для учнів,так і для економістів, адміністраторів або програмістів. Підбір фактів при проведенні екскурсії в одному й тому ж місці може бути іншим. Сьогодні екскурсовод повинен володіти не тільки інформацією, а й інформувати туристів про правила безпеки, яких необхідно дотримуватися під час екскурсії; забезпечити прийом і відправлення групи до місця проведення екскурсії, а у разі необхідності - і виступити в ролі медика.

Національний природний парк "Сколівські Бескиди" на сьогоднішній день пропонує відвідувачам цілий спектр рекреаційних послуг: прогулянка по еколого-пізнавальним стежкам та маршрутам, по вело- та автомаршрутах, екскурсії в еколого-просвітницьких центрах, до цікавих природних, історичних та етнокультурних пам'яток.

Для довідки: Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Марина Приндак,
фахівець з екологічної освіти
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі