Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
21 березня – Міжнародний день лісів
Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день лісу або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році. Ініціатором установи даного Дня виступила Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї в 1971 році, і ця ідея була підтримана Всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН (ФАО).
З тих пір щорічно з ініціативи ООН 20 або 21 березня, як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів, відзначається Міжнародний день лісу (International Day of Forests). Причому було прийнято рішення про святкування цього дня саме в день осіннього рівнодення в Південній півкулі і весняного рівнодення в Північній півкулі (останнє, за традицією, вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань).
Існує велика кількість категорій природоохоронних територій, що розрізняються за ступенями обмеження діяльності людей та за підпорядкуванням. Національний природний парк – одна з найвищих категорій природоохоронних територій. Це територія, що знаходиться у державній власності та на якій обмежена господарська діяльність задля збереження природного середовища.
Яку роль у збереженні лісів відіграв національний природний парк «Сколівські Бескиди», адже від його створення уже пройшло 17 років. На це питання частково дасть відповідь наступна інформація:
Одним із напрямків діяльності НПП "Сколівські Бескиди" є розвиток рекреаційної діяльності. Зараз функціонують і є привабливими для рекреації і туризму рекреаційні пункти, зокрема, «Водоспад на р. Кам’янка», «Колодка», «Павлів потік», «Майдан», «Тустань». Прокладено та промарковано еколого-пізнавальні стежки та маршрути в кількості 11шт, найпопулярнішими серед них є: «Бучина», «Крокус», «На гору Лопата», «На водоспад», «Долиною річки Кам’янки», «м. Сколе - г. Парашка – с. Майдан». Також на території парку промарковані: 2 кінні маршрути, 1 веломаршрут, 2 автомобільні маршрути. Також на території парку об лаштовані 2 туристичні притулки, які можуть приймати одночасно близько 160 особин.
Дуже велика увага приділялась по дослідженню старовікових лісів. Зокрема на території парку виявлено на обстежено більше 1500 га старовікових лісів. В Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА подано клопотання та наукове обгрунтування на створення комплексних пам'яток природи "Під Парашкою" і "Козій" на території проростання цінних лісових масивів (територія Сколівського військового лісгоспу). Ці роботи були проведені в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів», який впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у співпраці та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).
Слід також відімітити комплекс наукових досліджень, що стосується флори, фауни, грибів і лишайників, угруповань та ін. На ці дослідження залучались, як наукові установи (Національний лісотехнічний університет - науковий куратор НПП, Інститут екології Карпат, Національний університет ім.Т.Шевченка, національний університет ім.Ів.Франка), так і окремі науковці (Марискевич О.Г., Кепеняк Н., Горбань І.М., Башта Т-А., Крамарець В.О., Чернявський М.В. та ін.).
Тільки спільними зусилями ми зможемо зберегти наші ліси для прийдешніх поколінь!
Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»