15 квітня – День екологічних знань

15 квітня традиційно світова спільнота відзначає День екологічних знань. Історія цього дня розпочалася 1992 року на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро. На цій конференції вперше активно обговорювалося питання ролі екологічної освіти задля сталого розвитку людства та його виживання.

Головною метою є — популяризація екологічних знань, формування екологічної культури населення, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей і дорослих екологічного мислення.

Кожна людина повинна володіти запасом елементарних екологічних знань та вміти взаємодіяти з навколишнім світом. Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів і в багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання. Діяльність по формуванню екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища — це запорука безпечного майбутнього для всього людства.

Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах за спеціально розробленими та погодженими програмами. При парку діють чотири шкільні лісництва та чотрири еколого-просвітницькі центри.
Одним із шляхів заохочення дітей до творчості, пов’язаної з природою, є різноманітні конкурси (екологічного малюнку для учнів 1-5 класів, твір на природничу тематику для учнів 6-11 класів, на кращу пасхальну писанку, на кращу новорічну композицію) серед учнівської молоді, які парк проводить регулярно з часу створення установи.

Варто розуміти, що День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто працює в сфері екологічної освіти, а й для всіх нас, адже лише від нашої поведінки залежить безпечне життя людства.

Іваникович Іванна,
провідний фахівець екологічної освіти