12 травня – День екологічної освіти

День екологічної освіти значимий не тільки для тих, хто займається екологічним просвітництвом і освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже мова йде про безпечне життя в майбутньому всіх нас. Прищеплення екологічної культури сьогодні — запорука збереження здоров’я майбутніх поколінь!

Більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Так що необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й підвищувати його екологічну свідомість.

У цей день у містах і селищах проводяться різні екологічні акції, які носять як просвітницький, так і практичний характер: проходять виставки, конференції і конкурси дитячої творчості на тему збереження природи. Люди беруть участь у природоохоронних заходах з очищення берегів річок і водойм, прибирання парків, озелененні територій. Це свято стосується кожного, хто бере участь у просуванні ідеї захисту природи.
На виконання поставлених завдань в цій сфері розроблена програма розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП „Сколівські Бескиди” на період 2017-2021 р.р., головними завданнями якої є:
- екологічна освіта шкільної молоді і населення загалом шляхом організації різноманітних видів діяльності безпосередньо в природному середовищі, в світі природи;
- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах району;
- залучення шкільної молоді та дорослих, до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів тощо;
- підготовка статей до друку (районній, обласній) пресі;
- організація та проведення екологічних екскурсій маршрутами і екологічними стежками НПП.

Слід відмітити багаторічну співпрацю з відділом освіти Сколівської РДА. Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах району за спеціально розробленими та погодженими у відділі освіти програмами.
Впевнені, що спільними зусиллями ми сформуємо нове, свідоме, екологічно грамотне покоління.

Іванна Іваникович,
фахівець екологічної освіти