Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


12 травня – День екологічної освіти

День екологічної освіти значимий не тільки для тих, хто займається екологічним просвітництвом і освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже мова йде про безпечне життя в майбутньому всіх нас. Прищеплення екологічної культури сьогодні — запорука збереження здоров’я майбутніх поколінь!

Більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Так що необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й підвищувати його екологічну свідомість.


У цей день у містах і селищах проводяться різні екологічні акції, які носять як просвітницький, так і практичний характер: проходять виставки, конференції і конкурси дитячої творчості на тему збереження природи. Люди беруть участь у природоохоронних заходах з очищення берегів річок і водойм, прибирання парків, озелененні територій. Це свято стосується кожного, хто бере участь у просуванні ідеї захисту природи.
На виконання поставлених завдань в цій сфері розроблена програма розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП „Сколівські Бескиди” на період 2017-2021 р.р., головними завданнями якої є:
- екологічна освіта шкільної молоді і населення загалом шляхом організації різноманітних видів діяльності безпосередньо в природному середовищі, в світі природи;
- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах району;
- залучення шкільної молоді та дорослих, до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів тощо;
- підготовка статей до друку (районній, обласній) пресі;
- організація та проведення екологічних екскурсій маршрутами і екологічними стежками НПП.

Слід відмітити багаторічну співпрацю з відділом освіти Сколівської РДА. Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах району за спеціально розробленими та погодженими у відділі освіти програмами.
Впевнені, що спільними зусиллями ми сформуємо нове, свідоме, екологічно грамотне покоління.

Іванна Іваникович,
фахівець екологічної освіти
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі