Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


11 грудня – Міжнародний день гір

Міжнародний день гір відзначається з 2003 року, він встановлений за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, яка виступила з закликом до міжнародного співтовариства приділити більш серйозну увагу розвиткові гір.


Гори дають прісну воду, енергію та продовольство – ресурси, яких у майбутньому буде все менше й менше. При цьому гірські райони є надзвичайно вразливими під дією змін клімату, знеліснення, деградації ґрунтів та інших факторів. Погіршення стану навколишнього середовища призводить до посухи, зсувів, обвалів та інших стихійних лих в горах, тому так важливо привертати увагу світової спільноти до цих проблем для збереження гір.

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» розташований у межах гірського масиву Східних Бескидів, які є частиною витягнутого вздовж головної осі Українських Карпат одного із пасом цих гір — Зовнішніх, або Скибових Карпат. Власне, до Східних Бескидів входять гірські ландшафти Верхньодністровських і Сколівських Бескидів.

На території НПП «Сколівські Бескиди» основними вершинами є: г. Великий Верх (1177 м н.р.м.), г. Кривий Верх (1072), г.Перекоп (1212), г. Високий Верх (1176), г. Корчанка (1178), г. Кремінний (1135 м н.р.м.). Найвищою точкою є г. Парашка (1268 м н.р.м.).

Завдяки розмаїттю ландшафтів та складності шляхів гори Сколівських Бескидів вважаються одним з найкращих місць для активного відпочинку на природі та проведення пішохідних туристичних походів. Зимові Карпати дарують прекрасні можливості для гірськолижного відпочинку та зимових піших мандрівок. З вершин гір можна побачити мальовничі краєвиди, які вражають своєю красою.

Прес-служба
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі