Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
1 квітня – Міжнародний День птахів (День зустрічі птахів)
Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.
Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються.
Неоціненну користь приносять птахи людині. Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур. Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів. Крім цього, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.
Поряд з цим святом Міжнародна організація із захисту диких птахів (Birdlife international) щорічно проводить наприкінці вересня осінні дні спостережень за пернатими, метою яких є залучення громадськості до проблем їх захисту.
Адже від поведінки людей часто залежить доля пташок – навіть голосна розмова чи просто присутність можуть примусити їх покинути місця, де вони жили не один рік... Не буде місця для гнізда – не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав. Усе це для багатьох птахів – екологічні катастрофи.
Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів.
На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» виявлено 19 видів рідкісних і зникаючих, занесених до Червоної книги України (1994): лелека чорний, лунь польовий, орябок, глуб-синяк, підорлик малий, могильник, беркут, сапсан, глушець, журавель сірий, пугач, дятел трипалий, дятел білоспинний, сич волохатий, сова довгохвоста, сичик-горобець, сорокопуд сірий. Це становить майже 13% загальної кількості видів птахів регіону і 28% від числа всіх червонокнижних видів птахів. Тут також виявлено 2 види, занесені до європейського Червоного списку тварин і рослин, що перебувають під загрозою зникнення у світовому масштабі: могильник і деркач, що вказує на значну вартість цього регіону в фауністичному відношенні.
Загалом в орнітофауні НПП "Сколівські Бескиди" виявлені 154 видів птахів. Також тут спостерігаються 20 видів перелітних птахів, що пролітають через територію в час весняної або осінньої міграції, а також 5 видів, які в умовах Сколівських Бескид тільки зимують.
Прес-служба
НПП «Сколівські Бескиди»