01 квітня – Міжнародний день птахів

Міжнародний день птахів

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” і не випадково саме в квітні. 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель.

Працівники національного природного парку «Сколівські Бескиди» разом з учнями гуртка «Юні друзі природи» при Сколівській ЗОШ І ст. теж відмітили це свято. Свято проходило в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках. Адже, за традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”. Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято.

Міжнародний день птахів

Дітей було розділено на дві команди між якими було проведено «екологічні» змагання. Було проведено ековікторину, розгадано екокросвроди та прочитано вірші. Також учні з захоплення розказували свої історії пов’язані з птахами.

По закінченні діти вивісили шпаківні на садибі школи та зробили фото на згадку.
Всі учасники отримали від працівників нацпарку буклети, книжки та сувенірну продукцію.

Марина Приндак,
інженер з еколого-освітньої роботи НПП «Сколівські Бескиди»