Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Що робити в горах при зустрічі з ведмедем?
В Українських Карпатах крім ягід та грибів є ще багато диких звірів. Особливо дичини багато в межах заповідних територій Карпатських лісів. Адже заповідні зони в Карпатах займають великі площі. Наприклад, Національний природний парк "Сколівські бескиди" займає площу 35684 гектар та охоплює велику частину Сколівського району.
Хоч полювання на диких звірів на цій території заборонено, проте ця територія не є забороненою для відвідування туристів та для відпочинку. Тому на заповідній території Карпат та поблизу її меж можна зустріти різних звірів, серед яких є і такі хижі звірі, як дикі куниці, лисиці, тхори, кабани та ведмеді. Звичайно лисиці та куниці не становлять для людини небезпеки, а ось дикі кабани та ведмеді можуть напасти на людину та можуть становити небезпеку для життя подорожуючих та відпочивальників.
Статистика свідчить, що серед 10 випадків нападу ведмедів на людину один з них є смертельним. Чи це означає, що не слід ходити в ліс та в гори? Невже так страшно?
Для цього давайте розглянемо ті випадки та обставини, при яких ведмідь буде нападати на людину.
Виявляється, що усі дикі звірі, в тому числі і ведмеді, бояться людини, і якщо побачать людину, то у 95% випадків стараються сховатись та втекти від людини. Ведмідь стає агресивним тоді, коли він зустрічається з людьми раптово для себе або в тих випадках, коли ведмедиця захищає своїх ведмежат. Тому в першу чергу варто відвернути зустріч з ведмедем.
Для цього коли ви йдете по лісу, то необхідно голосно розмовляти, шуміти чи співати. Дикі звірі вас почують здалеку та самі повтікають. Також у випадку знахідки ведмежої барлоги чи маленьких ведмежат, необхідно відразу чим скоріше покинути це місце, тому що в цей час найбільша імовірність зустріти ведмедя.
Також бажано ходити в ліс з друзями, а не самому. Адже ще в світі не зареєстровано ні одного випадку нападу ведмедя на групи із 4-х і більше людей. Проте все ж таки траплялись атаки на 2-х або 3-х людей, але все ж таки набагато рідше ніж на одну людину. Тому завжди потрібно йти гуртом. Адже з друзями подорожувати по горах веселіше і завжди безпечніше. Крім того вірні друзі завжди Вам допоможуть у будь-якій біді.
Все ж таки коли Ви самі в лісі то небезпека може вас чекати вночі, адже в цей час багато хижих звірів виходять на полювання. Тому варто розвезти багаття, та слідкувати, щоб воно повністю не згасло. Також, якщо не маєте змоги розвести вогнища, то варто запалити будь-яке світло, наприклад з допомогою ліхтарика. Адже відомо, що звірі бояться світла та вогню.
Але що робити, якщо Ви все ж таки зіткнулись з ведмедем?
В цьому випадку необхідно робити наступне:
1. Старайтесь не турбувати тварину і повільно йдіть назад (не розвертаючись). Ні в якому випадку не можна бігти, тому що це приверне увагу ведмедя і він поженеться за Вами. Майте на увазі, що ведмеді бігають набагато скоріше за людей.
2. Не дивіться ведмедю в очі.
3. Якщо не маєте змоги куди відійти або ведмідь дуже близько біля Вас, то в даному випадку необхідно повільно впасти на землю і прикинутися мертвим. При цьому можна чимось накритись. Підійшовши до Вас ведмідь може порухати Вас лапою або зубами і потом відійти.
4. Якщо Ви все ж таки зі страху вилізли на дерево, то майте на увазі, що ведмеді лазять по деревах краще людини. В даному випадку необхідно з себе скинути деякі речі на землю, наприклад рюкзак або куртку. Це може відвернути увагу тварини і вона порухавши ці речі може піти. Коли ведмідь почне лізти за вами на дерево, то тут можуть допомогти вогонь та ліхтарик, які можуть бути останнім Вашим шансом відігнати його.
5. Якщо ж ведмідь напав на Вас то тут потрібно відбиватись. В даному випадку старайтесь вдарити палицею тварину в ніс. Це може допомогти відігнати тварину.
На кінець скажу Вам, що не відбивайтесь мокрими штанами. Це не допоможе.
Все ж таки, яким чорт не був страшним, не варто його боятись. Як кажуть «Вовка боятись – в ліс не ходити».
http://skole.com.ua/