Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Цікавинки туристичного шляху «На гору Лопата»

Мандруючи Бескидами, кожен відвідувач має нагоду насолодитися красою яскравих та п'янких квітів, оригінальних природних пейзажів та різновідтінкових горизонтів, стійких корінних смеречників, величавих ялиць, кучерявих буків та інших, не менш привабливих, природних об’єктів.
Пропоную зберегти інтригу, і відкрию тільки деякі цікавинки туристичного шляху 13 під назвою: «На гору Лопата».

Ними є:
«Плаї» зі своїм смарагдовим різнотрав'ям та пістрявим дендрокилимком, який тягнеться вздовж хребта;
«Бук з химерами» - ультра популярний дендроекземпляр, який не можливо пройти аби не замилуватися його статечним виглядом. Окутаний різноформенною кольчугою бук-воїн стоїть на сторожі історичних епох. Це загадкове та колоритне місце є ідеальним для любителів фотографувати чи фотографуватися;
Пригадуєте вірш «Тече вода з-під явора»? «Криниця з живою водою» на шляху до вершини Лопати. Джерело, яке б'є з-під явора – завжди наповнене водою. Хто вип’є цієї прохолодної, дзеркально-чистої і живодайної води, відчує приплив сил і наснагу до продовження цікавої мандрівки.
На шляху пролягають три круті іменовані схили: Кий, Щек і Хорив, які названо на честь київських князів. Кожен із цих схилів передає рису свого «кумира»: схил Кий – відважність (побачивши його каменисті настили, турист набирається відваги і продовжує свій рух), схил Щек передає відповідальніть (пройшовши третину шляху – візьми відповідальність за свої наміри), схил Хорив додає мужності, адже позаду мандрівника більшість шляху. А ось долина Либідь цікава своїми плодючими ягідниками, затишними моховими одіялками та цікавими природними витворами. З обох боків ця долина «завішана» мереживними завісами- пекторалями…

Щоб легко йти – необхідно перепочивати. Туристи мимоволі після підйомів влаштовуються перепочити у зручних для цього місцях, а це такі однойменні асоціативні місця, як: «Граблі», «На капелюсі» і «Лілія».
Містичний «Ліс баби Яги» - це корінний смерековий ліс під вершиною самої гори. Його «чари» розбавлені величезними папоротниками та поваленими старими деревами, зі стовбурів яких виросли нові рослини, а між ними переплітається різноманіття гілок і кори, шишок, плюсок і всякої дрібної комашні… Це – магія Карпат!
Цікавинки туристичного шляху не були б такими, якби не було багатого і цікавого рослинного покриву із рідкісними: баранцем, арнікою, шафраном, лілією лісовою та іншими.

Тваринний світ цього шляху є не менш різноманітним. Якщо пощастить, то можна зустріти саламандру, зайця, козулю, а деякі лісові мешканці «уникнуть» зустрічі, залишившись інкогніто.
У подихах гілля пурхають та переспівуються різні птахи. Найспостережливіші відвідувачі лісу можуть запримітити сплячу у гіллі сову. І величавий політ орла – не залишиться не поміченим Вами.

А сама вершина – тамує подих і додає оптимізму кожному, хто її підкорив. Точніше – кого вона підкорила! Адже її висота сягає мітки у 1211м.
Занурившись у цікавинки історичного минулого, дізнаємося, що й героїчні події, які тут відбувалися у різні епохи, були наповнені потужною енергією гір, а криївки та окопи були добрим захистом для наших пращурів.
До речі, саме цей маршрут лідирує за кількістю відвідувачів і є найпопулярнішим. Не зволікайте, адже час – невловимий! А гори манять…

Леся Джуфер, провідний інженер з рекреаційного благоустрою
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт