Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Чи буде збережений глушець в Карпатах?

Мабуть, не кожному пощастило побачити глухця в лісі. Річ у тому, що нині глухарі в невеликих кількостях збереглися на Україні лише в деяких районах Полісся і Карпат, Чому ж так сталося? В давніх-давен глухар був одним найцінніших мисливських птахів, тому полювали на нього повсюдно заради смачного м'яса.


Глушець або місцева назва в Карпатах готур, занесений до Червоної Книги України, як рідкісний вид, що перебуває під загрозою зникнення. Причиною зміни чисельності стало зменшення площ і омолодження хвойних лісів, вирубування дерев на токовищах та поблизу них, випасання худоби, збільшення чисельності хижаків (куниця лісова, лисиця), браконьєрство, посилення фактору турбування в період токування та виведення молодняка.
Для розв’язання цієї проблеми адміністрація парку прийняла рішення розробити та реалізувати регіональну Програму збереження та відтворення глушця в умовах Сколівських Бескидів.
Тому, за участю Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівського ОУЛМГ, Інституту екології Карпат НАН України, Національного лісотехнічного університету України у 2021 році розроблено, погоджено та затверджено Програму збереження та відтворення глушця звичайного в Сколівських Бескидах на період до 2031р. Даним проектом передбачено створення інформаційного еколого-просвітницького центру та вольєру з інкубатором в одному з лісництв парку для штучного розведення, вирощування та подальшого випуску у дику природу молодняку глушця.
До цього часу немає чітких рекомендацій щодо розведення цього виду, тому для таких робіт буде залучено багато фахівців-біологів, зоологів, екологів а також ветеринарний супровід.

На даному етапі йде вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду з питань вольєрного розведення глушця, вивчення літературних джерел з історії розведення та плануються ознайомчі поїздки у господарства, які займаються такими роботами.
Надіємось, що Програма принесе свої результати і відвідувачі парку зможуть реально бачити цього загадкового птаха в дикій природі.

Відділ охорони території
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт