Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


У лісі, лісі темному….

В буденних турботах та карантинах промайнув цей рік і незабаром Новорічні та Різдвяні свята, яких з нетерпінням чекають і дорослі і діти. В українського народу є дуже багато традицій пов’язаних з цими святами. Одним із головних та неодмінних їх атрибутів є новорічна ялинка. Походження цієї традиції є дуже давнє та постійно викликає неоднозначні суперечки.


Але незважаючи на це більшість сімей неодмінно прикрашають оселю ялинкою. Багато людей використовують штучні ялинки, багато живі. І ось тут постає питання де її роздобути. Якщо у питанні із штучною ялинкою варіант один – магазин, то способи придбати живе деревце кожен вибирає різні, в більшості, як підказує свідомість. Коли жителі великих міст йдуть на ялинкові ринки і там купують легальні і нелегальні ялинки то населення Сколівщини обмежене двома варіантами – йти купляти ялинку у лісництво або під прикриттям темноти крадучись зрубати зелену красуню. І ось тут починаються турботи у лісівників.

Зважаючи на статус території НПП «Сколівські Бескиди» ялинки для реалізації не заготовляє, але питання охорони молодих насаджень у цей період стоїть особливо гостро та актуально, адже любителів самовільно зрубати ялинку є чимало. Для охорони шпилькових насаджень активізовано всю службу державної охорони природно-заповідного фонду парку, створено окремі мобільні групи та пости із залученням працівників національної поліції, розроблено додаткові посилені заходи та графіки чергувань. Для тих хто має намір вирубати ялинку в парку, незалежно «одну» собі чи деяку кількість для нелегальної реалізації, хочемо попередити, що відповідальність за це є значно серйознішою ніж на території Держлісфонду. За вирубування сироростучого дерева, незалежно від діаметру, на території природно-заповідного фонду України відповідно п.3 ст.246 КК України настає кримінальна відповідальність і однозначно відшкодування шкоди нанесеної лісу, а це штраф від 1500 до 2000 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк. Для порівняння придбати законно ялинку у лісництвах держлісгоспів можна від 150 грн. Є над чим задуматись.
Але найпростішою альтернативою, для тих хто не уявляє собі свят без зелені та запаху хвої пропонуємо новорічний букет, не рубаючи все дерево. Для цього можна використати окремі гілки хвойних дерев, особливо у поєднанні із різними лісовими матеріалами. Використовуючи такий букет у короткий період свят зможемо милуватися лісовими красунями круглий рік.

Відділ охорони території
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт