Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Всесвітній день дикої природи

3 березня 1973 року була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITEС).
З метою привернення уваги суспільства до різноманіття дикої природи, необхідності боротьби зі злочинами проти неї, щорічно відзначають цю дату.



Пропонуємо коротко поговорити про найяскравіших представників Червоної книги, які мешкають у парку.
Ведмідь бурий – один з найбільших хижаків на планеті, який регулярно споживає, як м'ясо, так і рослинну їжу, при чому добре запам’ятовує свої «ягідні місця».

Ведмеді вважаються дуже розумними тваринами, вони мають швидку реакцію, хорошу пам'ять, можуть заплутувати сліди та знешкоджувати капкани. Ще ведмеді одні з небагатьох представників фауни, які бачать світ кольоровим та мають дуже добрий слух. Можуть почути дзижчання бджіл за 5 км, а запах меду відчути на відстані до 9 км
Рись має дуже добрий слух, здатна почути людські кроки за декілька км, тому зустріти її в лісі дуже важко. Харчується звір тваринним кормом, таким, як дрібні гризуни, зайці, козулі.

Зубр – найбільший в Європі наземний ссавець. Зображення зубра – всесвітній символ природоохоронного руху за збереження зникаючих і рідкісних видів тварин.

За всю історію свого існування вони так і не були одомашнені, хоча полювали на них ще первісні люди.
Кіт лісовий веде переважно нічний спосіб життя і намагається уникати контакту з людиною, тому його важко побачити. Харчується дрібними гризунами, птахами, рибою. Може муркотіти, як домашній кіт.

Саламандра – природній індикатор чистоти навколишнього середовища. Шкіра її дуже чутлива до токсинів, які з легкістю потрапляють у через шкіру у внутрішні органи.

День 3 березня – це день диких тварин і рослин, які потребують нашого захисту.

Анастасія Свистун
помічник лісничого Бутивлянського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт