Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


В рамках виконання проекту «Збереження Карпатських лісів» відбувся тренінг

проект «Збереження Карпатських лісів»

В рамках виконання проекту «Збереження Карпатських лісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів (ТОП) за фінансової підтримки Франкфуртсько пралго зоологічного товариства, 13 -14 травня 2014 року на базі Карпатського національного природного парку в с. Микуличин відбувся тренінг «Методичні основи описів старовікових лісів Карпатського регіону».

Мета тренінгу – підготовка до проведення польових робіт з ідентифікації та опису старовікових лісів і пралісів на території впровадження проекту.

В заході взяли участь співробітники ТОП, провідні фахівці по старовіковим лісам/пралісам Українських Карпат, науковці національних природних парків, залучених до проекту.

Перед початком тренінгу була проведена погоджувальна нарада за участі провідних фахівців по старовіковим лісам/пралісам (Ю. Шпарика, Р. Волосянчука, М. Чернявського) щодо використання в польових роботах пропонованої методики ідентифікації пралісів і старовікових лісів, розробленої під егідою та за фінансування Дунайсько-Карпатської програми WWF у рамках міжнародних проектів «Відкриті кордони для ведмедів у Румунських та Українських Карпатах» (Open borders for bears between Romanian and Ukrainian Carpathians, HUSKROUA/1001/038) та «Сприяння відповідальному веденню лісового господарства для невиснажливого розвитку в Українських Карпатах» (Support Responsible Forest Management for a Sustainable Development in the Ukrainian Carpathians, DEG - PPP).

Тренінг включав теоретичну і практичну частини.

Під час теоретичної частини учасники тренінгу ознайомились з погодженою методикою ідентифікації старовікових лісів і пралісів, яку презентував заступник директора Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доктор сільськогосподарських наук, Юрій Шпарик. ГІС-експерт проекту О. Аксьом надав слухачам рекомендації та ознайомив з вимогами щодо збору і надання даних для створення ГІС-бази.

Після теоретичної частини був здійснений виїзд на одну із ділянок старовікового лісу Карпатського НПП, де співробітники Парків разом із тренерами зробили пробний опис ділянки, закріпивши, таким чином, набуті теоретичні знання.

В рамках тренінгу також були сформовані завдання та складений календарний план підготовки до польових робіт.

По завершенню заходу представники Українського товариства охорони птахів передали національним паркам обладнання, придбане в рамках проекту, для посилення їх матеріально-технічної бази. Представники Парків отримали біноклі, фотоапарати, GPS–прилади, необхідні для польових робіт. Верховинському НПП, окрім того, був переданий автомобіль і квадроцикл для посилення природоохоронної діяльності.

Наразі проектна команда розпочала підготовку до польових робіт, які, відповідно до календарного плану, стартуватимуть у червні.

О. Яремченко,
національний кординатор,
Українське товариство охорони птахів

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт