Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Національний природний парк «Сколівські Бескиди» – «Туристичний магніт Львівщини»

Географічне розташування в межах Сколівського, Дрогобицького, Турківського районів, проходження міжнародної автомобільної траси Київ-Чоп та з/д сполучення робить національний парк туристично привабливою локацією регіону. Місто Сколе знаходиться на віддалі 100км. до м. Львова , 110км. до м. Івано-Франківськ, 158км. до м. Ужгород. До ближніх курортів Трускавець, Моршин, Східниця всередньому 50км. Наявність гірськолижних туристичних комплексів поблизу території парку («Тростян», «Захар Беркут», «Плай», «Тисовець», «Дзвенів») підсилює спроможність локації для зимового туризму.


В зоні діяльності парку є цікаві туристичні об’єкти історико-культурного значення. Зокрема три пам'ятки національного значення(місто-фортеця «Тустань», храм Святого Великомученика Пантелеймона, 1597 р., храм Пресвятої Трійці ПЦУ,1824 р.)., десять пам'яток архітектури місцевого значення, вісім пам'яток історії та культури, пам'ятка садово-паркового мистецтва.
Крім того унікальні туристичні об’єкти природничого значення вершини гір: Парашка (найвища в парку-1268 м.), Лопата, Кудрявець, Високий Верх, Зелемінь, Дмитрівка. Водоспади: на р. Кам'янка, Гуркало, Сопітський водоспад,
27 джерел природної мінеральної води, Карпатські полонини, криволісся, старовікові ліси ,рідкісна флора і фауна Бескидів.
Все це можна побачити завдяки мережі шляхів активного та екологічного туризму протяжність яких у парку 144 км., а також двох автомобільних, двох вело маршрутів. Для відпочинку організовані вісім рекреаційних зон, і два туристичні притулки. Отримати інформацію з екскурсіями можна в чотирьох Еколого-просвітницьких центрах парку. Подегустувати запашні трав’яні чаї з лікарської сировини місцевої плантації можна в чайному будинку Крушельницького лісництва.

Враховуючи зростаючий попит на відвідування природно заповідної території, особливо по закінченні короно вірусного карантину є очевидна потреба в покращенні та розвитку туристичного інфраструктури. Першочергово облаштувати під'їздні дороги з твердим асфальтним покриттям до рекреаційних об’єктів парку: (водоспаду Кам'янки-5 км., водоспаду Гуркало – 5 км., рекреаційної зони в Майданському лісництві - 6 км., джерел мінеральної води «Павлів Потік» - 3 км., рекреаційної зони Дубравка -1км.)
Необхідні заходи, які б сприяли туристичної інфраструктури : розширити наявну мережу шляхів активного та екологічного туризму парку до міжрегіональної і по можливості включити до проект «Мале карпатське коло»; побудувати 2 - мотелі , 3- кемпінги для обслуговування відвідувачів парку; перейти на прийом і обслуговування туристів двох або трьох денними турами; залучити для прийому і обслуговування відвідувачів сільський агротуризм з традиційним бойківським побутом; відновити на полонинах вівчарство; продовжити практику міжнародних фестивалів, (мисливського м.Сколе, середньовічної культури «ТуСтань» та масових заходів (Йорданські купання, Петрівки та інші).

Центром туризму в НПП «Сколівські Бескиди» має стати палац XIX ст. баронів Гредлів з центральним візит центром, природничим музеєм та пам’яткою – парком садово-паркового мистецтва. Тому національний природний парк звернувся до Сколівської районної ради з пропозицією передати його нашій установі. Відновлення цієї будівлі мало б величезне значення в питанні розвитку туризму не тільки на Сколівщині, а і на Львівщині.

Роботи по облаштуванню мережі активного екологічного туризму розпочаті.
4 червня 2020 року Львівська обласна Рада прийняла рішення про виділення 1400 тис. грн.. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення заходів з розвитку рекреаційної інфраструктури.
Це стало можливим завдяки підтримки голови Львівської ОДА Максима Козицького, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, розуміння важливості питання депутатами обласної ради, і особливої підтримки обласного депутата від нашого району Анатолія Дейнеки.
Туристичний сезон 2020 року розпочатий. Сподіваємось що з підтримкою влади спільно з громадськістю створимо умови для відвідувачів щоб вони почували себе комфортно і магнітом притягувало в Бескиди на Сколівщину.

Адміністація НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт