Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Для мандрівників Сколівськими Бескидами
4 червня 2020 року Львівська обласна Рада прийняла рішення про виділення 1400 тис. грн.. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення заходів з розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного екологічного туризму у Національному природному парку «Сколівські Бескиди».
Потреба у проведені таких заходів викликана зростаючим попитом населення на відвідування гірських територій, особливо після карантинних обмежень. Оздоровчий, туристично - пізнавальний відпочинок на природі, мандрівки в горах, вивчення історії краю – основні пріоритети активного екологічного туризму в Національному парку.
Для цього створена цілісна мережа шляхів загальною протяжністю 144 км., до якої входять: 8 екологічних стежок - 29,2 км., та 13 туристичних маршрутів - 114,7 км.
Відвідувачі зможуть милуватися краєвидами Бескидів, смарагдовими полонинами, дзвінкими водоспадами, унікальною флорою та фауною, визначними історичними пам'ятками, ознайомитись з побутом бойків.
За виділені кошти з обласного бюджету буде оновлено рекреаційну інфраструктуру парку, а також проведено картування мережі шляхів з визначенням GPS координатів, що дозволить туристу вільно орієнтуватись на маршрутах.
На початку/закінченнях маршрутів будуть встановлені інформаційні стенди, крім того буде проведено ознакування і маркування шляхів напрямковими, проміжними та попереджувальними знаками. Планується облаштувати джерела питної води, переходи через потічки та оглядові майданчики.
Спеціальні заходи передбачають розрахунок навантаження на природні території з метою мінімального антропогенного впливу, а також підвищити безпеку мандрівників та туристів.
Робота щодо мінімізації наслідків антропогенного впливу на ґрунтовий покрив та ренатуралізації ґрунтів у межах туристичних маршрутів Парку передбачає використання напрацювань українських та зарубіжних науковців, що працюють в цьому напрямку, зокрема: Леневич О., Марискевич О., Козловський В. Вплив витоптування на гідрофізичні властивості буроземів лісових екосистем НПП "Сколівські Бескиди” (Українські Карпати)// Вісник Львівського університету. Серія біологічна. – 2014. – Вип. 67. – С.98-107 та Drewnik M., Musielok Ł., Prędki R., Stolarczyk M., Szymański W., 2019. Degradation and renaturalization of soils affected by tourist activity in the Bieszczady Mountains (South East Poland). Land Degradation & Development 30(6): 670-682.
Адміністрація НПП «Сколівські Бескиди» висловлює щиру подяку голові Львівської ОДА Максиму Козицькому, голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину, депутатам обласної ради, начальнику Львівського ОУЛМГ Анатолію Дейнеці за сприяння та підтримку цього важливого для парку проекту.
Окрема подяка ініціаторам природоохоронного заходу Юрію Холоду , Наталі Табаці та Руслану Гречанику.
Друзі мандрівники, завжди раді Вам на наших теренах.
Адміністрація НПП «Сколівські Бескиди»