Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Кульбаба – цінний лікарський засіб
Кульбаба – рослина, знайома багатьом з дитинства. Вона з тих рослин, про яку в народі кажуть: де не сій, а вродить! В кожній області має іншу назву, навіть таку як - сліпа-тютя, пустодуй, сліпота, баба-куль і багато інших.
Більшість людей вважають, що це звичайний бур'ян, а використовувати його дозволяється тільки для плетіння віночків. Але це абсолютно не так: кульбаба, завдяки особливому складу і корисним властивостям застосовується в народній медицині.
Кульбаба – давній лікарський засіб. У Франції з листя рослини успішно готують салати, з нерозцвілих пуп’янків готують мариновані делікатеси, які заміняють у салатах каперси. Найціннішою лікарською сировиною є корені цієї рослини. Коріння є надзвичайно корисними для печінки, жовчного міхура, нирок, лімфи, а також ефективно лікують вугровий висип, гепатит, ревматизм, а також пухлини і рак.
Гіркі речовини пробуджують апетит, діють жовчогінно і послаблюють при закрепах. Водний відвар всієї рослини п’ють при туберкульозі, діабеті, а відвар квітів – при гіпертонії, безсонні, геморої. При каменях в печінці і жовчі також допомагає свіжий сік з кульбаби, а якщо пожувати помиті стебла, коли вона цвіте, до 10 стеблин, то можна понизити рівень цукру в крові .
В медицині Західної Європи препарати з кульбаби використовують при різних хворобах, а також при зобі та жовтянці. З коріння кульбаби, якщо його висушити і просмажити в духовці, а потім помолоти на кавовім млинку , можна приготувати смачну і поживну каву. Крім цього, кульбаба є гарним ранньовесняним медоносом. Отже медового Вам задоволення!
Ірина Лях,
науковий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»