Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Вирощування та заготівля меліси лікарської

На території садиби Сколівського лісництва в 2017 році закладено плантації лікарських рослин, серед яких добре росте меліса лікарська. Протягом цих двох років було проведено догляди в рядах та міжрядді для кращого росту рослини. На даний час уже заготовляється та сушиться сировина з цієї лікарської рослини.


Мелісу збирають на початку цвітіння, зрізуючи верхню частину рослини разом з листям. Залишають не менше 10 см стебла. Заготівля проводиться після обіду, у суху, сонячну погоду. Допускається помірне обрізання молодих пагонів: меліса продовжує після цього рости та цвісти. Невибаглива в сушінні, можна висушувати на відкритому повітрі, у приміщеннях з постійним доступом повітря, розкладати на підлозі або розвішувати пучками. Необхідно берегти сировину від потрапляння прямих сонячних променів та перемішувати.
Меліса зміцнює нервову систему, посилює слиновиділення, покращує обмін речовин, апетит, діяльність травної системи. Сприяє оновленню лімфи і крові, допомагає при головному болю. Трава меліси використовується для лікування нервових, серцево-судинних, шлунково-кишкових захворювань, при здутті живота, закрепі, метеоризмі. Допомагає при подагрі, недокрів'ї, хворобах ясен, запамороченнях, шумі у вухах та загальній слабкості.
Мелісу відрізняє від більшості седативних трав те, що вона практично позбавлена протипоказань. Однак заспокійливий спазмолітичний ефект обумовлює і її можливу шкоду. Від чаю з мелісою краще відмовитися людям з артеріальною гіпотензією. Людина, що страждає зниженим тиском, після застосування меліси може відчути запаморочення і слабкість, оскільки чай з мелісою здатний знизити артеріальний тиск ще сильніше.

Іванна Іваникович,
провідний інженер з еколого-освітньої діяльності
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт